$
בורסת ת"א

אבנר ודלק קידוחים הודיעו בקפריסין על מסחריות במאגר אפרודיטה

המשמעות מקבילה להודעת תגלית בישראל - כניסה לתוכנית פיתוח עם לוח זמנים להמשך הדרך. מאגר אפרודיטה מכיל 4.54 טריליון TCF (מטר מעוקב) גז טבעי

כלכליסט 08:3607.06.15

דלק קידוחים ואבנר מקבוצת דלק הודיעו הלילה בקפריסין על מסחריות במאגר אפרודיטה. המשמעות היא מקבילה לדיווח על תגלית למאגר שתחת שליטה ישראלית - הודעה שמכניסה את המאגר לתוכנית פיתוח עם לוח זמנים להמשך הדרך.  

בנוסף, דיווחו שותפויות הגז כי הן עתידות להגיש לממשלת קפריסין את תכנית הפיתוח למאגר אפרודיטה בזמן הקרוב. בכוונת השותפות במאגר לפעול להקמת מתקן הפקה עצמאי צף בשטח מאגר אפרודיטה עם יכולת הפקה משוערת של 800 MMCF ליום, והולכת הגז בצינורות אל קפריסין ומצרים.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מאגר אפרודיטה מכיל 4.54 TCF (טריליון מטר מעוקב) של גז טבעי ותשע מיליון חביות קודנדסט. בחודש פברואר השנה חתמו ממשלות קפריסין ומצרים על הסכם שיתוף פעולה בתחום האנרגיה, במסגרתו גם תיבחן אפשרות לייצוא גז מקפריסין לשוק המצרי המקומי.

 

מאגר אפרודיטה מוחזק על ידי דלק קידוחים (15%) אבנר חיפושי נפט (15%) ועל ידי נובל אנרג'י (70%). ב-31 למאי דיווחה קבוצת דלק כי היא נמצאת במו"מ ראשוני לרכישת 19.9% מחלקה של נובל אנרג'י במאגר.

 

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק יצחק תשובה בעל השליטה בדלק צילום: ראובן שוורץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x