$
פרסום ושיווק

סופית: RGE רכשה את ערוץ 10 - יעמוד בתנאים לקבלת רישיון

בהודעה שפרסם הערוץ נכתב כי הערבויות הבנקאיות הדרושות מועברות לרשות השנייה; בכך מסתיים המהלך לרכישת הערוץ על ידי קבוצת RGE והערוץ עומד בדרישות לקבלת רישיון

אופיר דור 17:1702.06.15

ערוץ 10 מודיע כי נחתם הסכם הערבויות בין בנק לאומי, ערוץ 10 והקבוצה הרוכשת RGE וסכומי הערבות הנדרשים מועברים כעת לרשות השנייה. "בזאת מסתיים המהלך לרכישת ערוץ 10 על ידי RGE ומילוי כל התנאים הנדרשים על ידי הרגולטור לקבלת רישיון השידורים ל 15 שנים", כותב ערוץ 10 בהודעותו.

אמש (ב') בשעות הלילה חתמו בעלי המניות בערוץ 10 יוסי מימן וארנון מילצ'ן חתמו על העברת הבעלות לקבוצת RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי. אולם השלמת העסקה היתה תלויה בהעברת ערבויות לרשות השנייה.

 

מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי הוציא הבוקר מייל לעובדים ובו הוא כותב כי "בשעה טובה נחתם לפנות בוקר הסכם השקעה עם קבוצת RGE. ההסכם מסדיר את עתיד ערוץ 10 ל-15 השנה הבאות. עם כל האחריות לצופינו, לבעלי המניות החדשים ולעצמנו, מגיע לנו לשמוח שמחה גדולה. עשינו את זה".

 

יוסי ורשבסקי. "מגיע לנו לשמוח שמחה גדולה" יוסי ורשבסקי. "מגיע לנו לשמוח שמחה גדולה" צילום: אוראל כהן

 

עם זאת, ב-RGE עדיין לא הוציאו הודעה רשמית על השלמת העסקה. מבחינת הקבוצה החתימה עדיין מותנית בהסדרה של חובות העבר של הערוץ בין בעלי המניות הקודמים של ערוץ 10 לבין הבנקים.

 

אמש, קצת לפני חצות נאלץ ערוץ 10 לקבל ארכה נוספת של 24 שעות, שנייה במספר, ממועצת הרשות השנייה כדי להשלים את עסקת העברת הבעלות לקבוצת RGE. ערוץ 10 צריך להגדיל את הערבויות הבנקאיות לרשות השנייה מ-9 מיליון שקל ל-45 מיליון כדי לעמוד בתנאים לקבלת רישיון שידורים ל-15 שנה נוספות.

 

העסקה יוצאת לדרך בין השאר בשל דחיפת מועצת הרשות השנייה בהובלת יו"ר המועצה אוה מדז'יבוז' להפחתת חובות התוכן של ערוץ 10 בסוף 2014. ללא הפחתת חובות התוכן, קשה היה לראות משקיע כלשהו נכנס לערוץ.

 

קבוצת RGE צפויה לקבל 51% מהבעלות על ערוץ 10, בעוד מילצ'ן ומימן יישארו עם 49% מהמניות. בהמשך תהיה ל-RGE אופציה לרכוש את מלוא 100% מהבעלות תמורת תוספת תשלום. בנוסף לרשות השנייה צריכה העסקה לקבל את אישור רשות ההגבלים העסקיים. עסקת המכירה אמורה לעבור עוד לעיונו של אילן שילוח, שמחזיק אופציה להשוות כל הצעה לרכישת הערוץ בתוך 14 יום. שילוח בכל מקרה לא יהיה הגורם שיתקע את התהליך ויביא לעיכוב במתן הרישיון לערוץ 10.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x