$
פרסום ושיווק

יצא סוד נכנס יין: ארז וינר ינהל את יקב ירושלים

עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, היה חשוד במעורבות בפרשת הרפז וסיים את שירותו בצה"ל

נווית זומר 08:4427.05.15

אל"מ (מיל') ארז וינר, שכיהן כעוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל גבי אשכנזי, מונה למנכ"ל יקב ירושלים שבבעלות איש העסקים ויזם הנדל"ן עופר גואטה. בבעלותו של היקב נמצאת גם חברת "שופרא כל" ליבוא מזון מהמזרח הרחוק, בעיקר לעובדים זרים. וינר יופקד גם על פעילותה. שמו של וינר עלה לכותרות בהקשר למה שכונה בתקשורת "פרשת הרפז".

 

במסגרת תפקידו כעוזרו של הרמטכ"ל אשכנזי נחקר וינר על כך שהעביר לכאורה לתקשורת מסמך שקיבל מקצין המילואים בועז הרפז. במסמך הזה הופיעו הנחיות לבניית תד ־ מית חיובית למועמד לרמטכ"ל, האלוף יואב גלנט, ומנגד, היו הנחיות להכפשתם של גבי אשכנזי והאלוף (אז) בני גנץ. לימים התברר כי מסמך הרפז מזויף. ב־19 במארס 2014 נעצר וינר עם אבי בניהו ועם בועז הרפז בהקשר לפרשה, וכעבור יום שוחרר למעצר בית. לאחר מכן סיים את שירותו הצבאי.

 

ארז וינר ארז וינר צילום: ארז וינר

 

לקראת הבחירות האחרונות לכנסת בחודש מארס השנה הצטרף וינר למטה הבחירות של מפלגת יחד בראשות אלי ישי, שלא עברה את אחוז החסימה.

 

יקב ירושלים, שפועל באזור התעשייה עטרות ליד הבירה, נוסד בשנת 19766 על ידי חסיד של הרבי מלובביץ' היקב נקלע לקשיים כלכליים ונרכש לפני כתשע שנים על ידי עופר גואטה, שבבעלותו נמצא גם כרם המספק ענבים ליקב.

 

מדובר ביקב בגודל של יקב תבור. היקב ממלא כ־3 מיליון בקבוקים לשנה ומייצר גם יינות תחת מותגים פרטיים. בשביל רשת שופרסל הוא מייצר מיץ ענבים תחת מותג הרשת.

 

היקב, שבו מועסקים 50 בני אדם, נהנה ממגוון של כשרויות: בית יוסף, הרבנות של מנצ'סטר, הרבנות הראשית וכשרות חב"ד, והוא מתרכז במגזר החרדי. יינן היקב הוא סם סורוקה, שעבד בעבר בכרמל מזרחי.

 

בשנתיים האחרונות החל היקב בשדרוג של מיצובו ובחדירה לשוק היין הכללי, והוציא סדרת פרימיום ושמה ירושלים. אחד מיינות הסדרה זכה בשנה שעברה בפרס מדליית הזהב בתחרות אשכול.

 

ארז וינר אמר אתמול על מינויו ל"ידיעות אחרונות:" "יקב ירושלים נמצא כעת לפני תנופת פיתוח. אני מופקד בין השאר על הקמת מרכז מבקרים וחנות המפעל, מיתוג מחדש של היקב וניסיון להגדיל את שוקי היצוא".

 

מאז שיקב ירושלים נרכש על ידי עופר גואטה הושקעו 10 מיליון שקל בהרחבתו ובהשבחתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x