$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2015
גג עמוד ועידה ל עסקים קטנים 2015

הוועידה לעסקים קטנים

"על בית קפה יש כמעט אותה רגולציה כמו על חברת טבע"

אמיר ברמלי, יו"ר קבוצת רוביקון: "למה אי אפשר להשקיע 50 אלף שקל בעסק שכונתי אלא רק דרך הבורסה? למה בית קפה לא יכול לגייס מימון מ-1,000 משקיעים בסכומים של עד 50 אלף שקל?"

אופיר דור 11:1411.05.15

"חוקי ניירות הערך הישראלים נכתבו בשנות ה-60 ולא השתנו כמעט מאז. החוקים נכתבו כדי להגן על המשקיעים אבל הם חייבים גם לאפשר הזדמנויות עסקיות", כך אמר היום (ב') אמיר ברמלי, יו"ר קבוצת השקעות ויזמות רוביקון, בוועידת עסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

"החוק הקיים אוסר להציע השתתפות בעסקאות פרטיות והשקעה בעסקים קטנים ובינוניים למי שאין לו 12 מיליון שקל נזילים. החוק קובע גם שאסור להציע ליותר מ-35 אנשים בשנה להשתתף בהשקעה. למעשה, על בית קפה שרוצה לגייס חצי מיליון שקל מוטלת אותה רגולציה כמו על חברת טבע, בשינויים מינוריים", אמר ברמלי. "למה אי אפשר להשקיע 50 אלף שקל בעסק שכונתי אלא רק דרך הבורסה? למה בית קפה לא יכול לגייס מימון מ-1,000 משקיעים בסכומים של עד 50 אלף שקל?".

 


  

לדברי ברמלי, ניתן למצוא נוסחה שתגן על המשקיעים אבל לא תמנע הזדמנויות מעם ישראל, כמו לדוגמה דרישה מבית העסק לפתוח את כל החשבונות שלו למשקיעים. "זה יותר מהשקיפות שיש היום בשוק ההון".

 

אמיר ברמלי בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים אמיר ברמלי בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים צילום: נמרוד גליקמן

 

ברמלי אמר כי "השינוי של החוקים האלו יכול לשנות את הכלכלה. כולם מחפשים דרך להוריד את מחירי הדירות אבל אי אפשר לנצח את הנוסחה של היצע וביקוש. מהחישובים שעשינו בקבוצה, נדרשות לפחות שמונה שנים ועבודה מתואמת של שלושה רגולטורים כדי להוריד את מחירי הדירות, אבל אם כל אחד בקהל יוכל להיכנס ליוזמת נדל"ן עם משקיעים אחרים - אפשר להגיע לתוצאות מהר יותר. יש היום מסע הפחדה סיסטמטי נגד תשואה גבוהה על השקעה. אנחנו מציעים תשואות של 5%-7% בשנה בהשקעות סולידיות. יש עסקאות טובות בשוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x