פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

קבוצת אלון נפטרת מכפר השעשועים

שנתיים אחרי שמכרה 65% מרשת כפר השעשועים למייסדה רונן לוי, אלון רבוע כחול מוכרת ללוי את יתרת אחזקותיה ברשת הצעצועים תמורת העברת ערבויות

נורית קדוש 08:0930.04.15

במסגרת ההתמודדות עם הקשיים הפיננסיים שנקלעה אליהם ממשיכה אלון רבוע כחול לצמצם אחזקותיה ברשתות נון פוד.

 

שנתיים אחרי שמכרה 65% מרשת כפר השעשועים למייסדה רונן לוי, ל"כלכליסט" נודע כי אלון רבוע כחול מוכרת ללוי את יתרת אחזקותיה ברשת הצעצועים תמורת העברת ערבויות. על פי מקורב לעסקה אלון, שערבה להתחייבויות החברה לבנקים שהיקפן 35 מיליון שקל, תזרים חלק מהסכום ולוי ייקח על עצמו את האחריות ליתרה וישחרר את אלון מאותה הערבות. עם השלמת העסקה תיפרד אלון מהרשת, אשר רכשה 50% ממנה לפני עשור בתמורה ל־55 מיליון שקל והשלימה את בעלותה ל־100% עד שנת 2010.

 

כפר השעשועים כפר השעשועים צילום: עמית שעל

 

בראיון עם "כלכליסט" ב־2013 טען לוי כי בטרם יצא מהשותפות הניבה פעילות רשת הצעצועים רווח נקי של 30 מיליון שקל בשנה. אלא שבניהולה של אלון רבוע כחול רשמה הרשת הפסדים כבדים. ב־2011 היה ההפסד התפעולי שלה 15.1 מיליון שקל וההפסד הנקי 18.6 מיליון שקל, וב־2012 היא רשמה הפסד תפעולי של 11.5 מיליון שקל והפסד נקי של 22.4 מיליון שקל. במהלך 2012 החזירה אלון את לוי לתפקיד מנכ"ל הרשת והחליטה להעמיד את כפר השעשועים למכירה. כבר ברבעון הראשון של 2013 הניב הניהול של לוי תוצאות, ומכירות החברה רשמו עלייה של 25% ל־33.15 מיליון שקל. הרווח הגולמי שופר משמעותית והחברה עברה לרווח תפעולי, אולם בשל הוצאות מימון כפר השעשועים רשמה קבוצת אלון הפסד של 2 מיליון שקל ברבעון.

 

חודשים ספורים לאחר מכן חתם לוי על הסכם לרכישת 65% ממניותיה של אלון בחברה בתמורה להזרמת 13 מיליון שקל לתוכה. לוי נתן אז לאלון אפשרות למכור לו את יתרת אחזקותיה בחברה בתנאים שנקבעו ביניהם. במסגרת העסקה המשיכה אלון להעמיד לבנק הפועלים ביטחונות בגין יתרת מסגרת האשראי של הרשת.

 

בפברואר 2014, עם השלמת העסקה, רשמה אלון רבוע כחול הפרשה של 35 מיליון שקל על השקעתה ברשת. בדו"חותיה השנתיים ציינה אלון כי לפני כחודשיים נחתם תיקון להסכם, הכולל בין היתר מנגנון להתאמת התמורה שתקבל מלוי על אותה העסקה, כך שזו עשויה לקטון ב־6 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x