שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

טבע לא מתרגשת מסירוב מיילן: תגיש הצעת רכש ישירה לבעלי המניות

מיילן הודיעה היום כי על טבע להעלות את מחיר ההצעה - ל-49 מיליארד דולר; מנכ"ל טבע, ארז ויגודמן: "אנחנו מאוכזבים מהסירוב של מיילן. דירקטוריון טבע וצוות ההנהלה מחויבים לחלוטין להשלים את האיחוד. כבר הגשנו בקשה לרגולטורים לאישור העסקה"

שי סלינס 18:0527.04.15

"ההצעה שלנו למיילן אטרקטיבית - דירקטוריון טבעוצוות ההנהלה מחויבים לחלוטים להשלים את האיחוד", כך אומר היום (ב') מנכ"ל טבע ארז ויגודמן בתגובה לסירוב חברת מיילןלהצעת הרכש של טבע תמורת 40 מיליארד דולר. למעשה מודיעה חברת התרופות הישראלית על כוונתה להמשיך בהצעת הרכש העויינת למיילן - כלומר לפנות ישירות לבעלי המניות. 

"בעוד שאנו מאוכזבים מכך שמיילן דחתה באופן רשמי את הצעתנו, דירקטוריון טבע וצוות ההנהלה מחויבים לחלוטים להשלים את האיחוד של טבע ומיילן, ואנו מוכנים להשלים במהירות עסקה אשר יתרונותיה ברורים עבור בעלי המניות של טבע ומיילן", כתב ויגודמן.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
20% 10% 70%

"אנו נשמח לעבוד עם מיילן ויועציה להשלים עסקה שתאפשר לנו לספק את הערך הטמון באיחוד המוצע עבור בעלי המניות של שנינו, כמו גם לעובדים, מטופלים, לקוחות, קהילות ובעלי עניין נוספים", הוסיף מנכ"ל טבע. 

 

עוד נמסר מטבע כי תהליך השגת האישורים הרגולטוריים לאיחוד המוצע הנו בעיצומו. טבע כבר הגישה טפסים לעדכון טרם מיזוג בכפוף לחוק החלה בתהליך העדכון עם המועצה האירופאית ומאמינה שכל דרישה רגולטורית הנחוצה להשלמת האיחוד תושג במהירות. "טבע בחנה בזהירות, בשיתוף עם יועציה, את ההיבטים הרגולטורים של האיחוד בין טבע ומיילן. טבע בטוחה שתצליח לבנות עסקה שלא תכלול חסמים מהותיים לסגירה ושהיא מסוגלת לזהות ולבצע במהירות מכירות נכסים על פי הצורך, וזאת בכדי לזכות באישורים הרגולטוריים. טבע תפעל בשיתוף רשויות ההגבלים וצופה שהעסקה המוצעת יכולה להיות מושלמת עד סוף 2015.

 

מכתב חריף לטבע

כאמור, מוקדם יותר היום דירקטוריון מיילן דחה פה אחד את הצעתה של טבע לרכוש את החברה ב-40 מיליארד דולר. רוברט קורי, יו"ר מיילן כתב מכתב חריף למנכ"ל טבע, ארז ויגודמן: "הדירקטוריון שלנו מחוייב להגן על האינטרסים של בעלי המניות, ותמיד מוכן לבחון את הנתיבים של החברה, והסיטואציה הנוכחית לא שונה ממצב זה. למרות זאת, זה לא אומר שנקבל הצעות שמעריכות בחסר משמעותי את החברה ונשאיר את בעלי העניין שלנו חשופים לסיכון משמעותי".

 

עוד כתב קורי כי "העסקה תשאיר את בעלי מניות מיילן עם מניות טבע שהן בעלות איכות נמוכה בתמורה למניות מיילן שהן באיכות גבוהה בעסקה שאין לה היגיון תעשייתי ושיש לה סיכונים רגולטורים משמעותיים". קורי גם התייחס להבדל התרבותי בין שתי החברות וקרא לדירקטוריון של טבע ולהנהלתה בעלי "רקורד עלוב של יצירת ערך לבעלי המניות לאורך זמן".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x