שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הסוד של ויקטוריה הפך לסוד של תפרון: עברה לרווח ברבעון הרביעי

יצרנית הטקסטיל שהלקוחה הגדולה ביותר שלה היא רשת ויקטוריה'ס סיקרט עברה ברבעון הרביעי לרווח תפעולי של 838 אלף דולר

גיל קליאן 12:3723.03.15

האם הרבעון הרביעי של תפרון מסמן תחילה של מפנה בחברה המפסידה? מתוצאות החברה שפורסמו אמש (א') בשעות הלילה עולה כי ברבעון הרביעי של 2014 הצליחה תפרון לרשום רווח תפעולי ורווח נקי, תוך הגדלה משמעותית של המכירות.

 

כך, ברבעון הרביעי של 2014 רשמו המכירות של יצרנית הטקסטיל זינוק של 34% לעומת התקופה המקבילה ועמדו על 25.8 מיליון דולר. המכירות צמחו בעקבות מאמצי החברה לסגור חוזים גדולים מול חברות ענק כמו ענקית ההלבשה התחתונה ויקטוריה'ס סיקרט - כאשר שוק זה תחרותי מאוד וגם מסוכן במידה מסוימת. הסיכון נובע בעיקר מתלות החברה במספר לקוחות גדולים, וכן מהתחרותיות הגדולה בין ספקיות טקסטיל כדוגמת תפרון על אותם לקוחות גדולים - מה שמפעיל לחץ על הרווחיות בחוזים האלה. 

מה דעתך על מניית תפרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ברמה שנתית, המכירות של תפרון ל-3 הלקוחות הגדולים שלה (ובראשם ויקטוריה'ס סיקרט) עמדו על 77.1% מסך המכירות בשנת 2014, לעומת שיעור נמוך משמעותית של 61.2% בשנת 2013.

 

תפרון הפכה את המכירות שלה לריכוזיות יותר, אבל הצליחה בעקבות כך להגדיל מכירות ולעבור לרווח. הרווח התפעולי ברבעון הרביעי עמד על 838 אלף דולר, לעומת הפסד תפעולי של 858 אלף דולר ברבעון המקביל. המעבר לרווח תפעולי חיובי נבע גם מצעדי התייעלות כמו הפחתה בשכר העובדים, העברת ייצור מישראל לסין וקיצוץ עלויות מטה כמו עלויות משפטיות, ביקורת וכדומה.

 

הרווח התפעולי ברבעון הרביעי הצליח להעביר את תפרון לרווח תפעולי חיובי בשנה כולה. זאת, לאחר שכל אחד מ-3 הרבעונים הראשונים של 2014 הסתיים בהפסד תפעולי. בשנת 2014 כולה רשמה תפרון רווח תפעולי של 223 אלף דולר, לעומת הפסד תפעולי של 2.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

 

ברבעון הרביעי הצליחה תפרון גם לרשום רווח נקי חיובי של 203 אלף דולר לעומת הפסד של 1.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2013 - אך בסיכום שנתי עדיין רשמה תפרון הפסד של 800 אלף דולר, צמצום של 77% לעומת ההפסד בשנת 2013 כולה.

 

ויקטוריה'ס סיקרט ויקטוריה'ס סיקרט צילום: shutterstock

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x