שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רק 22% מבעלי יחידות הנופש של קלאב הוטל - ביטלו עסקה

לקוחות שרכשו יחידות נופש בשנות ה-90 יכולים כבר שנה וחצי להשתחרר מהחוזה בכל רגע נתון ולהחזיר את היחידה לחברה. עד כה רק 9,738 בעלי יחידות מתוך 45 אלף בחרו לעשות כן

גיל קליאן 12:0002.03.15

שנה וחצי מאז שלקוחות שרכשו יחידות נופש בקלאב הוטל יכולים להחזיר אותן לחברה ולבטל את העסקה - 9,738 יחידות הוחזרו לחברה. כך עולה מדו"חותיה השנתיים של חברת גול פרטנרס, שעוסקת בהחלפת יחידות נופש.

 

מהדו"חות עולה כי קצב החזרת היחידות ירד משמעותית. נכון ללפני שנה, מצבת הלקוחות שהחזירו את היחידות לקלאב הוטל עמד על 8,237. כך, למעשה, בשנה החולפת הצטרפו ללקוחות שהחזירו רק 1,501 לקוחות חדשים.

 

לקוחות קלאב הוטל יכולים להחזיר את יחידות הנופש שלהם לחברה מאז אוקטובר 2013, אז נפתחה האפשרות להחזיר את היחידות כחלק מפשרה בתביעה ייצוגית של בעלי היחידות נגד קלאב הוטל. נראה כי בחודשים שלאחר מכן החזירו את היחידות מרבית הלקוחות שחיכו לאפשרות להחזירן, וכי מאז קצב ההחזרות ירד משמעותית.

 

החוף באילת. לא מוותרים על היחידות החוף באילת. לא מוותרים על היחידות צילום: shutterstock

 

גם גול פרטנרס, שהזהירה בעבר כי מגמת ההחזרות יכולה לפגוע משמעותית בתוצאותיה, מציינת כי קצב ההחזרות פחת משמעותית במחצית השנייה של 2014, וכי "הערכת הנהלת החברה, לאחר התייעצות עם הנהלת קלאב הוטל, כי לאור ההאטה בנתוני החזר יחידות הנופש במהלך 6 החודשים האחרונים של שנת 2014, היקף החזר היחידות הנוספות אינו צפוי להיות מהותי".

 

קלאב הוטל מכרה 45 אלף יחידות נופש, כך שההחזרות עד כה מהוות כ-22% מסך היחידות שנמכרו. בקלאב הוטל מסבירים את הנתון בכך ש"עדיין מרבית רוכשי יחידות הנופש מרוצים מהעסקה ולא מחזירים את היחידות". כך לפחות אמר ל"כלכליסט" רוני פיבקו, מנכ"ל קלאב הוטל, לאחר דו"חות הרבעון הראשון של גול פרטנרס. "הרוב הגדול, מה שאני קורא לו הרוב הדומם, מאוד נהנה מיחידות הנופש", הוסיף אז פיבקו. כך או כך, קלאב הוטל הפסיקה למכור יחידות נופש בשנת 1997.

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x