$
בורסת ת"א

האחים שפירא מינו את יהודה שגב ליו"ר דירקטוריון שפיר הנדסה

שגב ימשיך לכהן במקביל כיו"ר הדירקטוריון של המועצה הכלכלית של קיבוץ געש ודירקטור בחברות חד-אסף תעשיות

אורן פרוינד 20:0425.02.15

חודשיים וחצי לאחר שהונפקה שפיר הנדסה בבורסה בתל אביב מינו הערב האחים שפירא, בעלי השליטה בחברה, יו"ר קבוע במקומו של הראל שפירא.

 

מה דעתך על מניית שפיר הנדסה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האחים שפירא, המחזיקים ב-80% מהמניות של החברה, בחרו ביהודה שגב, מנכ"ל התאחדות התעשיינים לשעבר, ליו"ר דירקטוריון החברה. תנאי השכר של שגב עדיין לא גובשו על ידי הדירקטוריון של שפיר הנדסה.

 

שגב ימשיך לכהן במקביל כיו"ר הדירקטוריון של המועצה הכלכלית של קיבוץ געש ודירקטור בחברות חד-אסף תעשיות, כמיפל בע"מ, ריבוע הכחול נדל"ן ועמותת רעות. שגב הוא בעל תואר ראשון בלימודיים כלליים במדעי הרוח באוניברסיטת חיפה, תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית קריית אונו ומוסמך בלימודי מדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

 

הליך בחירת היו"ר לשפיר היה ארוך ומורכב. מיד אחרי ההנפקה הציעו בעלי השליטה, האחים שפירא (הראל ישראל גיל וחן), את התפקיד לאלון כהן, היועץ הכלכלי שליווה אותם בהליך ההנפקה. אלא שזה אינו שש לקבל על עצמו את התפקיד.

 

 

שפיר הנדסה הונפקה ב־9 בדצמבר לאחר שנאלצה להפחית את שווייה המבוקש לשווי אפקטיבי של 1.69 מיליארד שקל לפני הכסף, לעומת שווי מבוקש התחלתי של 2 מיליארד שקל לפני הכסף. מאז ההנפקה ועד היום ירדה המניה ב־7%, והחברה נסחרת כיום לפי שווי שוק של 1.91 מיליארד שקל.

 

 

הראל וישראל שפירא הראל וישראל שפירא צילום: רודי אלמוג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x