$
תעשייה ופיננסים

נעלם מטוס נוסעים מאינדונזיה לסינגפור

כמעט שנה אחרי היעלמות המטוס המלזי, שוב זה קורה: הקשר עם טיסת QZ 8501 של אייר אסיה אבד. במטוס היו 162 איש. לפי שעה גובר החשש שמטוס "אייר אסיה" התרסק בים ליד האי האינדונזי בליטונג

ynet 13:1028.12.14
המלזים ירצו מהר מאוד לשכוח את שנת 2014 שלא עשתה עמם יותר מדי חסד: בפעם השלישית תוך שנה מעורב מטוס של חברת תעופה מלזית באסון גדול שבו מאבדים את חייהם מאות נוסעים ואנשי צוות. הלילה (יום א') נעלם מטוס של חברת התעופה הזולה המלזית "אייר אסיה" בטיסה QZ8501 בדרכו מהעיר סורביה באינדונזיה לסינגפור.

 

מטוס של אייר אסיה מטוס של אייר אסיה צילום: בלומברג

 

במטוס מדגם איירבוס A320-200 היו 162 נוסעים ואנשי צוות, בהם 156 אינדונזים, שלושה דרום קוריאנים, מלזי, צרפתי וסינגפורי. משרד התחבורה של אינדונזיה מסר כי בעקבות תנאי מזג אוויר קשים ביקש הטייס להמריא מגובה של 32 אלף רגל לגובה של 38 אלף רגל כדי לטוס מעל העננים. רשויות התעופה באינדונזיה מסרו כי לא התקבלו כל אותות מצוקה מצד המטוס הנעדר.

 

לפי שעה גובר החשש שמטוס "אייר אסיה" התרסק בים ליד האי האינדונזי בליטונג. "אין אפשרות שהמטוס המשיך לטוס בשל העובדה שהיה לו דלק ל-4.5 שעות בלבד". כך דיווחה רשת RT.

 

בעקבות הדיווחים על היעלמות מטוס "אייר אסיה", החלו ההשוואות עם אחת הטרגדיות הגדולות שאירעו בשנה האחרונה שבה היה מעורב מטוס מלזי. ב-8 במרס נעלמה טיסה MH370 של "מלזיה איירליינס" ועל סיפונה 239 בני אדם. הטיסה נעלמה כשעה אחרי שהמריאה מקואלה לומפור, בירת מלזיה, לבייג'ינג, ובהמשך התברר כי סטתה מהמסלול לעבר לב האוקיינוס ההודי. החוקרים קבעו ששם התרסקה, אף ששרידי המטוס או גופות לא נמצאו למרות מבצע חיפושים חסר תקדים בהיקפו.

 

המזל הרע של המלזים לא הסתיים. ארבעה חודשים לאחר היעלמות מטוס "מלזיה איירליינס" ב-17 ביולי, עשה מטוס אחר של החברה את דרכו מאמסטרדם לקואלה לומפור והופל במזרח אוקראינה - ככל הנראה על ידי טיל קרקע-אוויר שלא ברור מי ירה. כל 298 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. בהרוגים היה גם אזרח ישראלי אחד.

 

אוקראינה האשימה את המורדים הפרו-רוסים במזרח המדינה, שרוצים להפיל את השלטון בקייב או להתנתק ממערב אוקראינה, כי הם ירו את הטיל שהפיל את המטוס. הנשיא האוקראיני פטרו פורושנקו אמר כי מדובר בפעולת טרור, וארצות הברית מסרה כי ככל הידוע לה המטוס הופל.

 

מנגד, המורדים האוקראינים האשימו את הצבא של הממשלה בקייב בהפלת המטוס, והדבר רק הוסיף למתיחות בין רוסיה, בעלת בריתם של המורדים, לבין ממשלת אוקראינה, שמאשימות זו את זו באחריות לאסון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x