שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

במקום שר: נתניהו ימנה את ראש לשכתו הנכנס לממונה על תחום התקשורת

דוד שרן, שיכנס בשבוע הבא לתפקיד ראש לשכת ראש הממשלה, צפוי לרכז את תחום התקשורת שאינו מטופל מאז עזיבת השר גלעד ארדן. החשב הכללי לשעבר שוקי אורן על שרן: "המינוי לא ראוי"

אופיר דור 08:3825.11.14

במקום שר תקשורת במשרה מלאה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון למנות את ראש לשכתו הנכנס דוד שרן למרכז תחום התקשורת. נתניהו מכהן כשר התקשורת מאז עבר גלעד ארדן לתפקיד שר הפנים בשבוע שעבר.

 

 

נתניהו קיבל את תיק התקשורת כיוון שלא מינה לארדן מחליף והוא לא צפוי גם למנות שר לתפקיד עד לפריימריז בליכוד בחודש דצמבר-ינואר.

 

שרן יכנס לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה ביום שני שבוע הבא. אף שהוא מכהן בתפקיד יותר משבוע, נתניהו עדיין לא יצר קשר עם הדרג המקצועי במשרד התקשורת כולל המנכ"ל אבי ברגר או עם אנשי הרשות השנייה, הממונים על תחום הטלוויזיה המסחרית.

 

שרן שימש בעבר כראש המטה של השר יובל שטייניץ, כששימש כשר האוצר ועד לאחרונה כמזכיר חברת קו צינור אשקלון אילת (קצא"א). לאחר פרסום מינויו של שרן ללשכת נתניהו, פרסם החשב הכללי באוצר לשעבר שוקי אורן פוסט חריף נגדו בפייסבוק. אורן, שעבד לצד שרן כששימש כראש לשכתו של שטייניץ, כינה את מינויו "לא ראוי".

 

אורן כתב כי "את שרן הכרתי עת התמנה לראש מטה שר האוצר הטרי דאז שטייניץ באפריל 2009 (...) שטייניץ בחר למנות אדם פוליטי לתפקיד חשוב זה ועד מהרה נוכחנו כולנו בשינוי המהותי. הראיה המקצועית נעלמה ואת מקומה תפסה תככנות פוליטית ושימוש ציני בעמדת כוח כדי לקדם אינטרסים אישיים פוליטיים".

 

שוקי אורן שוקי אורן צילום: עמית שעל

 

עוד הוסיף אורן כי "במשך למעלה משנתיים עבדנו באותו משרד. הנושאים המקצועיים לחלוטין לא עניינו את דוד שרן והוא לא עשה דבר לקדמם. שרן 'התלבש' בכל הכוח על כל נושא שקשור לצבירת כוח פוליטי ובראש כמובן המינויים בחברות ממשלתיות".

 

אורן טוען, בין השאר, כי לאחר פרישת מנכ"ל חברת הביטוח הממשלתית ענבל, בסוף 2009, פעל שרן בכל דרך "כדי לשלוט בתהליך ולטרפד את ההליך התקין וזאת כדי לפעול למינוי מקורבים".

 

שרן מסר אז בתגובה כי "לא היה כל דופי בפעולותי. כל המינויים נעשו על פי הנהלים ואושרו על ידי הגורמים המופקדים על תקינות המינויים ברשות החברות הממשלתיות ובמשרד האוצר - היועץ המשפטי למשרד האוצר, נציבות שירות המדינה וועדת שפניץ".

 

החקיקה בתחום הטלוויזיה המסחרית

 

הנושא המרכזי איתו יצטרך להתמודד שרן הוא החקיקה הדרושה בתחום הטלוויזיה המסחרית לאחר שנתניהו הקפיא את הצעת החוק שקידם ארדן לפיצול ערוץ 2 כבר ב-2015. הצעת החוק היתה אמורה לכלול גם הקלות רגולטוריות שיסייעו לערוץ 10 להמשיך לפעול.

 

נתניהו לא צפוי לחזור ולקדם את פיצול קשת ורשת לאחר שהופעלו עליו לחצים מצד זכייניות ערוץ 2 ואנשי חברות חדשות 2 לנטוש את התוכנית. בינתיים מנסים במשרד האוצר וברשות השנייה לעבוד יחד כדי להגיע להבנות ביחס להמשך קיומו של ערוץ 10, כיוון שהם מעריכים שנתניהו לא יסייע בקידום תהליכי חקיקה מחוסר זמן או רצון.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שרן ייכנס לתפקידו בימים הקרובים ולאחר מכן יוחלט אילו סמכויות יהיו בידיו. שרן אמר ל"כלכליסט" כי לא שוחח עם נתניהו על תחומי האחריות שלו ולא שמע על התוכנית למנותו לאחראי על תחום התקשורת. אם נתניהו יבקש ממנו, הוא יבצע את המשימה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x