$
פרסום ושיווק

רשת מודיעה רשמית: לא רוצים לעבור לערוץ עצמאי ב-2015

הזכיינית הודיעה לשר התקשורת כי היא מבקשת להישאר בערוץ 2 עד סוף 2017, לאור חוסר הוודאות לגבי הדרישות הרגולטוריות לאחר המעבר לערוץ נפרד

אופיר דור 14:4729.10.14

זכיינית ערוץ 2 רשת הודיעה רשמית היום לשר התקשורת גלעד ארדן וליו"ר מועצת הרשות השנייה הנכנסת אוה מדז'יבוז' כי היא מממשת את זכותה בחוק להישאר בשותפות עם קשת בערוץ 2 עד סוף אוקטובר 2017. בכך דוחה רשת את האפשרות הנתונה לה בחוק לעבור ולשדר בערוץ עצמאי של 7 ימים כבר החל מאוקטובר 2015.

 

 

במכתב לשר התקשורת גלעד ארדן, כותב יו"ר הדירקטוריון יוסי רוזן כי "כידוע, לאחר תקופה ארוכה של הפסדים הצליחה רשת בעת האחרונה לגייס משקיע במטרה להעמיד את החברה על רגליה. מהלך זה של אישור המשקיע וכניסתו לחברה הושלם אך בחודש אפריל האחרון. גיוס המשקיע, וההשקעה שהוזרמה לחברה, היו צעד ראשוני והכרחי, אך לצערנו, בלתי מספיק כדי להבטיח לחברה, בעת הזו, אופק ארוך טווח של המשך שידורים".

 

שר התקשורת גלעד ארדן שר התקשורת גלעד ארדן צילום: נמרוד גליקמן

 

"רשת, ככל גורם משדר אחר, בוודאי חפצה לשדר בערוץ משלה וברציפות במשך כל ימי השבוע", מוסיף רוזן. "אלא שלא תוכל לעשות כן, ללא שיבשילו התנאים המתאימים להעברת שוק הטלוויזיה המסחרית למשטר רישיונות, ומבלי שייערך דיון בדבר".

 

רוזן מזכיר במכתבו את הפגיעה הכלכלית שספגה רשת במהלך מבצע צוק איתן. לדבריו החברה ספגה הפסדים ישירים של כ-40 מיליון שקל עקב העדר הכנסות, שינויים בלוח השידורים ומימון מוגבר של חדשות והפסדים עקיפים של כ-20 מיליון שקל נוספים. "פנייתה של רשת לקבלת פיצויים בגין נזקים אלה נדחתה על ידי משרד האוצר, ואילו הרשות השנייה טרם מלאה או מימשה הבטחות לסייע כאמור".

 

לדברי רוזן, "מצבו הנוכחי של שוק הטלוויזיה בישראל אינו מאפשר מעבר למתכונת שידורים של שבוע ימים מלא בחודש נובמבר 2015, ועל אחת כמה וכמה, לא במועד מוקדם כלשהו לתאריך זה. למותר לציין כי שוק הפרסום הנוכחי אינו מסוגל לתמוך בשידורי טלוויזיה מסחרית של שלושה גורמים בשבעה ימי שידור כל אחד".

 

רוזן מציין כי רשת העבירה רשימה של תיקונים, הקלות והתאמות רגולטוריות לרשות השנייה הדרושות לדעתה. ברשת טוענים כי קיבלו תשובות חלקיות ורק בעל פה על הרשימה ולא נערך דיאלוג אמיתי מולם בנושא זה.

 

קשת, שותפתה של רשת בערוץ 2, עדיין לא הודיעה באופן רשמי על החלטתה האם לעבור לערוץ עצמאי ב-2015. קשת הצהירה בתחילה כי היא מעוניינת בכך, אך אחר כך נסוגה וטענה כי חוסר הוודאות אינו מאפשר לקבל החלטה על מעבר לערוץ עצמאי. בכל מקרה מקדם שר התקשורת גלעד ארדן הצעת חוק שתחייב את הזכייניות לעבור לערוצים עצמאיים כבר באפריל 2015, גם אם הן יתנגדו לכך.

 

הרשות השנייה מפעילה בימים האחרונים לחצים כבדים על קשת ורשת להצהיר על מעבר לערוץ עצמאי, מתוך הבנה שיהיה קשה יותר לקדם את הצעת החוק לפיצול ערוץ 2 אם שתי הזכייניות יאמצו עמדה אחידה. יום שישי הקרוב הוא התאריך האחרון בו צריכות הזכייניות להודיע על החלטתן.

 

בצעד יוצא דופן הודיע מנכ"ל הרשות שי באב"ד לרשת וקשת כי לאור חוסר הוודאות בנוגע להצעת החוק לפיצול ערוץ 2, יוכלו הזכייניות לחזור בהן מהבקשה לעבור לערוץ עצמאי עד סוף 2014. צעד זה נועד לעודד את הזכייניות להגיש בקשה למעבר לערוץ עצמאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x