$
שווקי חו"ל

Ebay אישרה רשמית: מפצלת את פייפאל לחברה ציבורית נפרדת

ענקית המסחר האלקטרוני הודיעה כי המהלך יושלם במחצית השנייה של 2015. "כתוצאה מההפרדה החברות יהנו מיתרונות תחרותיים בשווקים בהם הן פועלות"

שירות כלכליסט 14:2730.09.14

ענקית הסחר האלקטרוני איביי (Ebay) אישרה רשמית את פיצול חטיבת התשלום פייפאל (PayPal) במחצית השנייה של 2015, וכי לאחר הפיצול תהפוך פייפאל לחברה בורסאית נפרדת.

 

Ebay הוסיפה בהודעתה כי בראש החברה יעמוד לאחר הפיצול דווין ווניג (Devin Wenig), המכהן כיום כנשיא חטיבה בכירה ב-Ebay, ובראש פייפאל יעמדו דן שולמן (Dan Schulman), כיום נשיא חטיבת צמיחה באמריקן אקספרס.

 

נשיא ומנכ"ל Ebay, ג'ון דונהו (John Donahoe), אמר היום כי "Ebay ופייפאל הן שתי חברות מובילות בתחום התשלומים והמסחר האלקטרוני. עד עכשיו פייפאל הרוויחה כשהיתה חלק מ-Ebay. אולם, לפי הערכה של הדירקטווריון שלנו, המיזוג בין החברות יהיה פחות יעיל ורווחי החל מ-2015. שתי החברות יהיו ממוקדות יותר כתוצאה מההפרדה ויהנו מיתרונות תחרותיים בשווקים בהם הן פועלות".

 

דיווחים בתקשורת על כוונת הפיצול יצאו כבר בתחילת אוגוסט, אך רק עתה מגיעה ההודעה הרשמית של Ebay על ביצוע המהלך ועל המועד הצפוי.

 

פייפאל הפכה להיות חטיבה מלאה בתוך Ebay ב-2002, לאחר שהחברה רכשה אותה תמורת 1.5 מיליארד דולר. מאז היא הפכה לחטיבה הגדולה ביותר ב-Ebay ומקור רווח משמעותי עבורה – 43% מהכנסות החברה מגיעות מפייפאל, שיש לה כ-152 מיליון משתמשים פעילים.

 

על פי הדיווחים שהתפרסמו בתקשורת, ביוני האחרון שלחה Ebay לבכירים בחברה תזכיר שדן באפשרות לביצוע ספין-אוף (סוג המהלך המתאר את פיצול חברה תחת שליטה לחברה עצמאית). זאת לאחר שראש חטיבת פייפאל דיוויד מארקוס פרש מתפקידו על מנת להצטרף לפייסבוק.  

 

מטה ebay מטה ebay צילום: בולמברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x