שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המושכים בחוטים
מוסף 100 המשפיעים 2014 המושכים בחוטים

הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה

"חולץ הפקקים" של נתניהו הפך למילה נרדפת לרפורמות הרגישות במשק

תומר גנון 09:4422.09.14
מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הוא בין האנשים המשפיעים ביותר על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכל הקשור לנושאים הכלכליים המרכזיים במשק. לנתניהו אמנם לא חסרים יועצים ותחתיו פועלת המועצה הלאומית לכלכלה, אבל בסופו של דבר הוא זקוק לזרוע מבצעת, מתאמת ומפשרת. וכאן נכנס המנכ"ל לוקר לתמונה. הוא מעניק לנתניהו את האפשרות לעסוק בנושאים המדיניים־ביטחוניים, בעוד משרדו פועל כזרוע הארוכה לפעילות הכלכלית הממשלתית.

 

הראל לוקר הראל לוקר צילום: מיקי נועם אלון

 

את לוקר, משפטן בהשכלתו ועורך דין שהתמחה בתחום הכלכלי־מסחרי, אפשר להגדיר כרגולטור של הרגולטורים. "לוקר" הפך לשם גנרי לוועדה או מתווה שעוסקים בנושא כלכלי נפיץ שבו נדרשת מעורבות של כמה רגולטורים, כמו שימוש במזומן או יבוא מקביל. בנוסף, לוקר הקים ועומד בראש המטה הכלכלי־חברתי של נתניהו, שמספק תוכניות ונותן מענה לבעיות שעולות בפני ראש הממשלה.

 

שרים, מנכ"לים של משרדי ממשלה וראשי רשויות יודעים שלוקר הוא סוג של "חולץ פקקים". אחד שבורר ומגשר בדרך לפתרון אפשרי לסבך רגולטורי. באופן טבעי, לשכתו של לוקר היא גם המקום שאליו מגיעים אנשי עסקים ומשקיעים זרים שמעוניינים לקדם אינטרסים כלכליים. על לוקר מוטלת האחריות להיות עמדת הביקורת שבוחנת אם אותם אינטרסים גם משרתים את כלל הציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x