שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המושכים בחוטים
מוסף 100 המשפיעים 2014 המושכים בחוטים

תמר אברמוביץ', מנכ"לית (במשותף) של משרד הלובינג פוליסי

משחקת בכנסת לטובת החברות הגדולות במשק

רוני זינגר 09:4422.09.14
לפני כחודש וחצי הודיעה פוליסי, חברת השדולנות (לובינג) הגדולה והחזקה בישראל, על מינויה המפתיע של מנכ"לית חדשה: תמר אברמוביץ' (במשותף עם ארז גילהר, לוביסט בעל רזומה עשיר גם הוא). ההחלטה של בעל החברה בוריס קרסני למנות במקום הח"כ לשעבר אפי אושעיה (שנותר במשרד כיו"ר), אשה צעירה (37) ובהיריון מתקדם, אינה מפתיעה את מי שמכיר את אברמוביץ'.

 

תמר אברמוביץ' תמר אברמוביץ' צילום: אתר פוליסי

 

את דרכה במגזר הציבורי סללה אברמוביץ' כיועצת לציפי לבני, ובשבע השנים האחרונות הפכה לאחת הדמויות הבולטות בכנסת. אברמוביץ', שחיוך תמידי מתוח על פניה, אמנם מתרחקת מאור הזרקורים, אך מוכרת היטב בחוגים "הנכונים" ו"המשפיעים". לוביסט טוב נמדד באיכות הקשרים שהוא טווה ובגישה המיידית שלו לפקיד בכיר או לשר. אברמוביץ' ניחנה גם ביכולת רטורית ואינטליגנציה שיודעות לשכנע.

 

אין ספק שחלק ניכר מכוחה נובע מעוצמתו של קרסני - אחד האנשים החזקים בישראל, שמרכז בידיו כוח פוליטי וכלכלי עצום. אולם אברמוביץ' צברה קילומטראז' שלא מבייש ותיקים ומבוגרים ממנה, ומיצבה את עצמה כמי ששולטת במפה הפוליטית־כלכלית.

 

בין לקוחותיה נמצאים כמה מהחברות והגופים המשפיעים במשק כמו גוגל, איגוד הבנקים, פז ויצרנית הסיגריות פיליפ מוריס. חוקים משמעותיים הנוגעים לאותן חברות נידונים כל העת בכנסת, וניכרת בהם השפעתם של הלוביסטים. בחודש מרץ, למשל, החליטה שרת הבריאות למשוך את הצעת החוק הממשלתית שאסרה כמעט לחלוטין על פרסום סיגריות ומוצרי טבק, לאחר לחץ מסיבי של לוביסטים, בהם גם פוליסי, שפעלו בשם חברות הסיגריות וכלי התקשורת. למעשה, בכל חוק או מהלך משמעותי מעורבים לוביסטים, ואי שם מאחורי הקלעים זו גם אברמוביץ' שגורמת לזנב לכשכש בכלב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x