$
פרסום ושיווק

איילה חסון מתמנה למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ 1

העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל החליט ביחד עם המפרק פרופ' דוד האן על מינויה של העיתונאית לתפקיד שאינו מאויש כיום

אופיר דור 14:1926.08.14

מפרק רשות השידור פרופ' דוד האן והעורך הראשי של הרשות יונה ויזנטל הודיעו היום על החלטתם למנות את העיתונאית איילה חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ הראשון. כיום התפקיד של מנהל החדשות אינו מאויש לאחר שהמועמד האחרון שכיהן בו כמ"מ משה נסטלבאום פרש לפני שבועות אחדים על רקע עתירה להדיחו שהוגשה לבג"ץ. 

מינויה של חסון שייכנס לתוקפו כבר מחר הוא למעשה המינוי הראשון בתולדות רשות השידור של אשה לתפקיד מנהלת החדשות. חסון מכהנת ככתבת וכפרשנית מדינית, וכן מגישת "יומן" ושותפה בהגשת תוכנית הרדיו "הכל דיבורים" ברשת ב'. בעבר שימשה ככתבת ופרשנית פוליטית וקודם לכן ככתבת לענייני משטרה ומשפט.

 

בקריירה הארוכה שלה ברשות השידור רשמה חסון שורה של הישגים עיתונאים, כמו חשיפת פרשת "בר-און חברון"; חשיפת הקלטות בהן נשמע ח"כ יוסף פריצקי כשהוא מנסה לכאורה "לתפור תיק" לח"כ אברהם פורז, חברו במפלגת שינוי; ובאחרונה חשפה חסון גילויים משמעותיים בפרשת בועז הרפז-גבי אשכנזי, שדחפו את הגורמים הרלוונטיים לפתוח בחקירה משטרתית נגד אשכנזי. עם כניסתה לתפקיד תחדל חסון מלכהן ככתבת מדינית ותמשיך בכל תפקידיה העיתונאיים האחרים.

 

איילה חסון איילה חסון צילום: דוד סרנוב

 

ההחלטה על מינויה של חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות מצטרפת להחלטות נוספות בנוגע לשידורי החדשות שאותן קיבל העורך הראשי ויזנטל בשבוע האחרון, ובראשן הארכת מהדורת מבט לשעה.

 

לדברי העורך הראשי יונה ויזנטל :"אילה חסון הפגינה לאורך חייה המקצועיים מצוינות עיתונאית ואומץ לב ציבורי בצד חריצות יוצאת דופן. המינוי שלה לתפקיד הבכיר נעשה מתוך אמונה שתכונות אלה, בצד ניסיונה הרב, יוטמעו בעבודת החטיבה ויובילו אותה להישגים רבים. אין לי ספק שעובדי החטיבה והציבור הצופים ייהנו מתנופה מחודשת בשידורי החדשות".

 

אילה חסון מסרה עם מינויה: "העת הנוכחית, הקשה לרשות השידור, יכולה להוות עבור עובדי חטיבת החדשות הזדמנות להוכיח את יכולתם המקצועית הגבוהה ולבסס את מעמדם לקראת ההקמה של תאגיד השידור הציבורי החדש. אני מאמינה שעשייה של מצוינות תסלול את דרכם של רבים מקרב העובדים אל המשך העשייה העיתונאית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x