$
בורסת ת"א

מבנה חדש לקבוצת פישמן: 3 חברות נדל"ן תחת גג אחד

המטות של כלכלית ירושלים, מבני תעשיה אוחדו לקבוצה בשם "מבנה". במסגרת האיחוד פוטרו חמישה סמנכ"לים בכירים בתחומי ההנדסה, האחזקה והכספים

אורן פרוינד 09:0215.07.14

חצי שנה לאחר שהודיעו החברות כלכלית ירושלים, מבני תעשיה ודרבן, על מהלך של איחוד תפעולי סינרגטי בין החברות, השלים אתמול איש העסקים אליעזר פישמן את המהלך והכריז על האסטרטגיה החדשה של הקבוצה. מטה החברה, שתקרא מעתה בשם קבוצת מבנה, אוחד תחת ניהולו של דוד זבידה המכהן מתחילת השנה כמנכ"ל משותף של שלוש החברות. במסגרת איחוד המטות פוטרו חמישה סמנכ"לים בכירים בתחומי ההנדסה, האחזקה והכספים, ועל פי ההערכות של ההנהלה, עם איחוד המטות נחסכו עלויות תפעוליות של 10 מיליון שקל בשנה.  

זבידה: "יוצאים להתקפה"

זבידה הציג אתמול בפני עיתונאים את האסטרטגיה החדשה של קבוצת מבנה: "אחרי שהקטנו את שיעור המינוף שלנו, אנחנו יוצאים להתקפה להשביח פעילויות. היעדים שלנו לשנה הקרובה הם שיפור שיעור התפוסה והעלאה של דמי השכירות, הקטנת שיעור המינוף בכ־2% נוספים, התמקדות במדינות הליבה (ישראל, קנדה, גרמניה ורוסיה) והמשך חיזוק ההון העצמי".

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: עמית שעל

 

קבוצת מבנה אכן הקטינה את שיעור המינוף שלה בצורה משמעותית. בשנתיים האחרונות מימשה הקבוצה נכסים בהיקף של כ־5 מיליארד שקל, מהלך שהוביל להורדת החוב הפיננסי נטו לכ־4.8 מיליארד שקל. שיעורי המינוף ירדו בהתאם בכ־4% בשנתיים האחרונות, ובקבוצה מעריכים כי עד סוף 2014 ירד מינוף החברה ל־75% יחס חוב נטו למאזן.

נכון להיום מחזיקה הקבוצה בנכסים מניבים המשתרעים על שטח כולל של 1.82 מיליון מ"ר בישראל ושל 1.78 מיליון מ"ר בחו"ל. מספר השוכרים בשטחים אלה עומד כיום על 7,401. שווי הנדל"ן המניב של הקבוצה עומד על כ־14.7 מיליארד שקל, שווי הנדל"ן להשקעה של הקבוצה בארץ הנו 8.4 מיליארד שקל מיליון שקל ואילו שוויו של הנדל"ן להשקעה בחו"ל עומד על 7.4 מיליארד שקל. הקבוצה מחזיקה גם בקרקעות ובניינים לבניה ומכירה בשווי של כ־1.3 מיליארד שקל.

 

"לא נמהר למכור נכסים"

בין נכסי הנדל"ן המניב הבולטים של הקבוצה בארץ אפשר למצוא את מרכז בראון שבראשון לציון; פארק אפק בראש העין; מגדלי אקרשטיין בהרצלייה; מרכז מסחרי ומשרדים ברחוב יגאל אלון בתל אביב; יורופארק ביקום ומרכזיים מסחריים ברחבי הארץ המשתרעים על פני שטח של כ־195 אלף מ"ר.

 

מחצית מהנדל"ן של הקבוצה נמצאת בחו"ל ומחצית בישראל. זבידה ציין אתמול כי "החברה זולגת לכיוון הגדלת הפעילות בישראל", והוסיף: "החברה כבר לא ממהרת למכור נכסים. ייצבנו את החברה והמאזן ומכאן אנו נתמקד בהשבחה, בלי מכירות ובלי רכישות מתוכננות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x