פסגת ת"א 100
כנס פסגת ת"א 100

פסגת ת"א 100

מנכ"ל פריון: "מובייל הוא העתיד אבל עדיין יש 2 מיליארד מחשבים בעולם"

ג'וזף מנדלבאום התייחס לרכישת Grow Mobile ואמר "הרכישה נועדה לקדם את החטיבה שהקמנו לצורך הפקת הכנסות מהמובייל"

ניר צליק 16:3701.07.14

ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון, שהתארח היום (ג') בוועידת פסגת ת"א 100 של "כלכליסט" פתח בבדיחה ואמר "כשהצטרפתי לחברה רציתי לספר לאנשים על החזון ואמרתי במשך שבוע חזייה, ולכן אני מעדיף לדבר על החברה באנגלית".

החודשים האחרונים בחברת פריון היו עמוסים במיוחד. החברה השלימה מיזוג עם חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט והגיעה לשווי של מעל ל-2 מיליארד שקל, רק אתמול היא השלימה רכישה נוספת של חברת Grow Mobile האמריקאית בסכום של עד 42 מיליון דולר.

 

התשלום הראשוני יעמוד על 17 מיליון דולר, מתוכו 10 מיליון דולר במזומן והיתר במניות. בנוסף, 25 מיליון דולר נוספים ישולמו בהתאם לעמידה באבני דרך הנוגעות להכנסות ולרווחיות.

 


 

הרכישה השנייה מסמנת את העתיד של פריון, בתחום המובייל, באשר לרכישה אמר מנדלבאום "מובייל הוא העתיד אבל עדיין יש 2 מיליארד מחשבים בעולם. העתיד צריך להיות מאוזן ולכלול גם מובייל. המפתחים צריכים עזרה בייצור כסף, לכן הקמנו חטיבה שתפיק הכנסות מהמובייל והרכישה תעזור לזה".

 

באשר לשאלה האם החברה היתה מוכנה לרכישה אחרי המיזוג עם החטיבה של קונדואיט אמר מנדלבאום כי "עדיין יש מה לעשות באינטגרציה, אבל היינו מוכנים".

 

לגבי מחיר המניה אמר מנדלבאום כי "אחרי מיזוג גדול כמו שעשינו, סבלנות היא קריטית, אנחנו מסתכלים אל הטווח הארוך ולא לטווח הקצר. אם הייתי מסתכל אל הטווח הקצר הייתי מקבל שוב סרטן".

 

פסגת ת"א 100 - ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון פסגת ת"א 100 - ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון צילום: נמרוד גליקמן

 

מנדלבאום אף התייחס לשחרור המניות שניתנו למייסדי קונדואיט, כ-4.6 מיליון מניות, ואמר שלהערכתו ימכרו כ-2.5 מיליון מניות בלבד, וכי הוא מעריך שלא תהיה השפעה חריפה במיוחד למכירת המניות.

 

באשר לשאלה מה חשוב יותר, טכנולוגיה או הסכמים עם מנועי החיפוש אמר מנדלבאום כי "הטכנולוגיה מאוד חשובה וגם העסקאות הן חשובות, אבל הטכנולוגיה היא הבסיס של העסק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x