$
בשולי החדשות

חברת גיימינג תיתן 25 אלף דולר לכל עובד ממורמר שיתפטר

העובדים של ריוט גיימס יוכלו לממש את האפשרות בתוך 60 יום מתחילת העסקתם. המטרה: "לסמן להם דרך נוחה החוצה"

שירות כלכליסט 20:1422.06.14

יצרנית משחקי הווידיאו ריוט גיימס שבסיסה בקליפורניה תשלם לעובדים לא מרוצים 25 אלף דולר אם הם יתפטרו ממשרתם. החברה, שפיתחה את משחק הלהיט "League of Legends", תשלם את הסכום גם לעובדים מתפטרים שהצטרפו אליה זה לא מכבר.

 

לפי הודעת החברה, היא החליטה על הצעד מכיוון שהיא לא רוצה להשאיר בשורותיה עובדים ממורמרים או כאלה שלא מתאימים לאופייה התחרותי.

 

"במקום לאפשר לעובדים לא מתאימים לסבול, אנחנו מעדיפים לתת להם ללכת במהירות. זה טוב לחברה וטוב לעובדים. אנחנו נלמד מכך ובעתיד נוכל לקבל החלטות טובות יותר בבחירת העובדים", נכתב בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה.

 

בחברה הסבירו גם שהתשלום נועד לקצר את התהליך הנגרר שבו מנהלים חוששים שעובד חדש לא מסתדר במשרתו, אבל סבורים שמדובר בשלב מוקדם כדי "ללחוץ על הכפתור".

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

אבל, להצעה המפתה יש כמה תנאים. רק העובדים של ריוט גיימס בצפון אמריקה יהיו זכאים לקבל את הטבת הפיטורים, שאותה יוכלו לממש רק אם יתפטרו בתוך 60 יום מתחילת העסקתם. העובדים המתפטרים יוכלו לקבל 10% ממשכורתם השנתית, אך בסכום שלא יעלה על 25 אלף דולר. הביקושים למפתחי תוכנה בארה"ב גבוהים בחודשים האחרונים, ומשכורת שנתית של מפתח תוכנה מיומן עשויה להגיע בקלות לסכום בן שש ספרות.

 

"אנחנו לא רוצים לדחוף אנשים להתפטר באופן אקטיבי, אבל אנחנו בהחלט רוצים שלעובדים לא מתאימים תהיה דרך ברורה ונוחה החוצה", נכתב בבלוג של ריוט גיימס, שמעסיקה כ־800 עובדים ברחבי העולם.

 

עוד לפני ריוט גיימס הודיעו שתי חברות טכנולוגיה אחרות על תשלום לעובדים לא מרוצים שיתפטרו. קמעונאית הנעליים המקוונת Zappos משלמת לעובדים מתפטרים 2,000 דולר, והחברה־האם שלה אמזון משלמת 5,000 דולר לעובדים שמבצעים את הצעד. שתי החברות מנמקות את המדיניות באופן דומה: הן לא רוצות שעובדים שמכבידים על הפעילות השוטפת של החברה יישארו בה רק מפני שהם זקוקים למשכורת.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x