$
המזרח התיכון

הכלכלה הפלסטינית זקוקה לצמיחה של 8% לפחות כדי להוריד את רמת האבטלה

כך טוען הכלכלן הפלסטיני הבכיר סמיר חלילה שתוהה מדוע הרשות אינה מכריזה על מצב חירום כלכלי נוכח שיעורי הצמיחה הנמוכים ושיעורי האבטלה הגבוהים

דורון פסקין 11:1202.04.14
לצד מה שמסתמן כפיצוץ התהליך המדיני עם ישראל, נראה כי הרשות הפלסטינית מתקשה להתמודד עם המצב הכלכלי ההולך ומחמיר בשטחיה. סמיר חלילה, הכלכלן הפלסטיני הבכיר ומי שעומד בראש חברת "פאדיקו", אמר אתמול כי הכלכלה הפלסטינית זקוקה לשיעורי צמיחה גבוהים של 8% לפחות בעשור הקרוב כדי להוריד את רמת האבטלה לרמה אותה הגדיר "סבירה". חלילה הבהיר בשיחה עם עיתונאים כי הוא יודע שיעד צמיחה זה קשה להשגה והוסיף כי העתיד הכלכלי של הפלסטינים אינו מבשר טובות.

 

יו"ר הרשות אבו מאזן יו"ר הרשות אבו מאזן צילום: אי פי איי

 

חלילה שהחברה בראשה הוא עומד מהווה שחקן חשוב בפיתוח התשתיות בשטחי הרשות הפלסטינית, הביע פליאה מדוע הרשות אינה מכריזה על מצב חירום כלכלי נוכח שיעורי הצמיחה הנמוכים ושיעורי האבטלה הגבוהים.

 

לפי הנתונים הרשמיים של הרשות הפלסטינית, בסוף 2013 הגיעה רמת האבטלה ל-28.5% בעוד קרן המטבע הבינלאומית מדברת על צמיחה מקסימלית של 2.5% השנה. לפי הערכות מספר המובטלים הפלסטינים עומד על כ-280 אלף. הרשות הפלסטינית המעסיק הגדול ביותר במשק הפלסטיני הודיעה על הפסקת העסקת עובדים חדשים נוכח מצוקת המזומנים ממנה היא סובלת.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x