שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הג'וב החדש של אהוד ברק: דירקטור בחברת CIFC האמריקאית

החברה הנסחרת בנאסד"ק רשומה בתחום ייעוץ ההשקעות ומתמחה בניתוח חוב פיננסי עבור נותני אשראי בארה"ב

ערן סוקול 18:2730.01.14

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, מונה כדירקטור בחברת CIFC האמריקאית הנסחרת בנאסד"ק, כך דיווחה אתמול (ד') החברה. במקביל מונה כדירקטור בחברה גם מרקו מוסטי (Musetti) בעברו בכיר בחברת Renova Management AG השוויצרית. 

חברת CIFC אשר משרדיה הראשיים ממוקמים בניו יורק, הינה חברה הרשומה בתחום ייעוץ ההשקעות ומתמחה בניתוח חוב פיננסי עבור נותני אשראי בארה"ב. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 166 מיליון דולר ומשרתת כיום למעלה מ-200 משקיעים מוסדיים ברחבי העולם.

 

ההון העצמי של החברה הוא 270 מיליון דולר והחברה מעסיקה 59 עובדים, הכנסותיה בשנה האחרונה עמדו על כ-10 מיליון דולר בזמן שמניית החברה איבדה כ-9% מערכה. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2013 מנהלת החברה נכסים בהיקף כ-12.3 מיליארד דולר.

 

אהוד ברק, מונה כדירקטור ב-CIFC אהוד ברק, מונה כדירקטור ב-CIFC צילום: עטא עוויסאת

 

על פי הפרסומים בעיתונות הכלכלית הזרה, ברק שהודיע ​​על פרישתו מפוליטיקה בשנת 2013 אחרי כמעט שני עשורים בצמרת של ממשלת ישראל, ובכלל זה כיהן כראש הממשלה העשירי של ישראל, שר החוץ, ושר הפנים, נתפס כמנהיג בעל שם עולמי ומדינאי.

 

במהלך הפסקה שלקח מחיים ציבוריים בין השנים 2001-2007 נכנס ברק למגזר הפרטי, בו פעל כיועץ אסטרטגי למספר חברות השקעה וקרנות גידור, כמו גם ייעוץ בנושאים הקשורים לביטחון. לברק יש תואר שני בהנדסת מערכות כלכליות מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, ותואר ראשון בפיסיקה ומתמטיקה מהאוניברסיטת העברית בירושלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x