$
חדשות התקשורת

הרצליה תחילה: פרטנר פרסה רשת דור 4 מלאה בעיר

החברה משחררת הצהרה מפתיעה לפיה עד סוף שנה תשלים פריסה ארצית של רשת LTE. עם זאת, השקה מסחרית של השירות תתאפשר רק לאחר שמשרד התקשורת יקצה את התדרים המתאימים

אופיר דור 11:5715.01.14

משרד התקשורת עדיין לא הקצה תדרים להקמת רשת דור רביעי, רשות ההגבלים העסקיים טרם הכריעה ביחס להסכם שיתוף הרשתות בין פרטנר ל-HOT mobile, אך היום (ד') פרטנר משחררת הצהרה מפתיעה כי החברה מוכנה להפעלה של רשת דור רביעי (LTE).

 

פרטנר הודיעה כי השקיעה 650 מיליון שקל ברכישת תשתית וציוד כולל החלפת ליבת הרשת. בחודש האחרון השלימה החברה כיסוי LTE בכל העיר הרצליה ובחודש הבא היא תשלים הקמת 260 אתרים המוכנים לשדר דור רביעי. עד סוף השנה החברה מצהירה כי תשלים פריסה ארצית של LTE. כאמור כל עוד אין הקצאת תדרים לא ניתן להשיק רשת דור רביעי באופן מסחרי אלא רק כרשת ניסויית.

 

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר. "למרות כל מה שעברנו בשנתיים האחרונות החלטנו להמשיך באותה אסטרטגיה וזה הביא אותנו למקום הזה" חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר. "למרות כל מה שעברנו בשנתיים האחרונות החלטנו להמשיך באותה אסטרטגיה וזה הביא אותנו למקום הזה" צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

לפי פרטנר, מהירות ההורדה המקסימלית ברשת הדור הרביעי שלה תהיה 150 מגה-ביט לשנייה ומהירות ההורדה ל-50 מגה-ביט. מהירות זו מותנות בקבלת רצועת תדרים של 20 מגה-הרץ ממשרד התקשורת.

 

מנכ"ל פרטנר חיים רומנו אמר כי "אנחנו סומכים על משרד התקשורת שיסגור את הפער מול העולם בנושא הדור הרביעי. למרות כל מה שעברנו בשנתיים האחרונות החלטנו להמשיך באותה אסטרטגיה וזה הביא אותנו למקום הזה".

 

סמנכ"ל הטכנולוגיות של פרטנר מנחם תירוש אמר היום כי "אם היו נותנים לנו היינו מפעילים את הטכנולוגיה מחר בבוקר, כשנקבל את התדר עם ישראל ייהנה. אני שמח ששכנענו את משרד התקשורת שצריך להקצות רצועת תדרים של 20 מגה-הרץ".

 

עד היום השיקו 244 חברות בעולם דור רביעי שפועל ב-92 מדינות עד כה. נכון לסוף 2013 ישנם 160 מיליון מנויים שמשתמשים ב-LTE בעולם ומעל 1,000 דגמי ציוד קצה שתומכים בשימוש בטכנולוגיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x