$
בורסת ת"א

כור סיימה סבב מכירה רביעי של מניות קרדיט סוויס

המימוש הנוכחי הסתכם ב-377 מיליון שקל; במסגרת הליך המיזוג עם דסק"ש מכרה עד כה החברה מניות קרדיט סוויס בכ-2.3 מיליארד שקל

מיקי גרינפלד 16:0031.10.13

חברת האחזקות כורמקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר דיווחה היום (ה') על סדרת מכירות נוספת של מניות קרדיט סוויס - הרביעית במספר - לקראת השלמת המיזוג עם דסק"ש.

 

כור מכרה בסדרה הנוכחית כ-3.3 מיליון מניות קרדיט סוויס בתמורה ל-97 מיליון פרנק שוויצרי (377 מיליון שקל). בגין סדרת מכירות זו צפויה החברה לרשום רווח נטו של 21 מיליון שקל.

 

לפני המכירה הנוכחית הספיקה כור למכור כ-55% מאחזקתה הכוללת בקרדיט סוויס בשלושה סבבים תמורת 1.9 מיליארד שקל. הסבב השלישי דווח לפני כשבועיים והשניים הראשונים לפני כחודש וחצי. הסבב השלישי והרביעי יחד יתרמו לרווחיה של כור ברבעון הרביעי סכום של 38 מיליון שקל.

 

לאחר המכירה הנוכחית נותרה כור עם החזקה של 10.56 מיליון מניות של קרדיט סוויס ששווין נכון להיום עומד על כ-297 מיליון פרנק שוויצרי (1.15 מיליארד שקל).

 

כ-34 מיליון פרנק שוויצרי מתמורת המכירה הנוכחית שימשו את כור לפירעון חלק מיתרת ההלוואות שקיבלה ממורגן סטנלי ומסיטי. יתרת האשראי מתאגידים אלו עומדת אתה במצטבר על כ-111 מיליון פרנק שוויצרי (כ-434 מיליון שקל). לצורך ההלוואה משועבדות עתה 9.82 מיליון מניות קרדיט סוויס.

 

 

יו"ר כור ליאור חנס יו"ר כור ליאור חנס צילום: עמית שעל

 

מכירת המניות נעשית במקביל למיזוג בין כור לדסק"ש, במסגרתו כור אמורה להיות ממוזגת לתוך דיסקונט השקעות, חברת בת של אי.די.בי פתוח - מהלך אשר צפוי להגדיל את קופת המזומנים ולהרחיק את אי.די.בי פתוח ממצב של חדלות פירעון.

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במסגרת המיזוג אמורה דסק"ש המחזיקה ב-67.3% ממניות כור לרכוש את יתרת המניות הנמצאות בידי הציבור (19.3%) ובידי אי.די.בי פתוח (13.4%) וזאת בתמורה לסכום של 1.06 מיליארד שקל. כך, כור תהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה של דסק"ש. עם השלמת המיזוג תקבל אי.די.בי פתוח 450 מיליון שקל בגין חלקה, מה שיגדיל את הנזילות שלה ותסייע לה לעמוד בהתחייבויותיה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x