$
פרסום ושיווק

קנסות של 1.5 מיליון שקל לערוץ 2 ו-10: שידרו פרסומת מוסווית בניגוד לחוק

הפרסומות לגופים כמו אור ירוק וקק"ל לא שודרו במסגרת מקבץ הפרסומות הרגיל ולא סומנו כתשדירי פרסומת. הקנס הגדול ביותר הוטל על ערוץ 10 ורשת

אופיר דור 14:3821.10.13

הרשות השנייה הטילה על זכייני ערוץ 2 ו-10 קנסות בסכום כולל של 1.47 מיליון שקל בגין שידור פרסומת מסווית בניגוד לחוק. הפרסומות שודרו בזמן צפיית שיא, בסמוך למהדורות החדשות של שמונה בערב.

 

לפי הרשות השנייה, קשת, רשת וערוץ 10 שידרו פרסומות לגופים כמו אור ירוק, הסתדרות המורים, קק"ל, המוסד לביטוח לאומי והמשרד לפיתוח הנגב והגליל שלא במסגרת מקבץ הפרסומות הרגיל ומבלי שאלו סומנו כתשדירי פרסומת.

 

צפייה בטלוויזיה. הזכיינים יכולים לקבל תשלום רק עבור פרסומת המשודרת במקבץ הפרסומות צפייה בטלוויזיה. הזכיינים יכולים לקבל תשלום רק עבור פרסומת המשודרת במקבץ הפרסומות צילום: shutterstock

 

חלק מהתשדירים אף לא דווחו על ידי הזכיינים במסגרת זמן הפרסום המותר ביום, ולפיכך נוצר מצב שהם חרגו מהמכסה היומית של זמן הפרסום. הקנסות הגדולים ביותר הוטלו על ערוץ 10 (650 אלף שקל) ועל רשת (617 אלף שקל), בעוד קשת נקנסה ב-207 אלף שקל.

 

בחינת הנושא על ידי הרשות נעשתה בעקבות בקשה של חברת מועצת הרשות השנייה ד״ר מירב אלוש-לברון. חברת המועצה העלתה את השאלה האם התוכן המשודר על ידי הזכייניות בסמוך לחדשות הינו בגדר שידורי פרסומת.

 

החוק וכללי הרשות השנייה אוסרים על בעל זיכיון לכלול במהלך השידורים פרסומת, גלויה או מוסווית, שהוא קיבל עבור שידורו תמורה כספית. הזכיינים יכולים לקבל תשלום רק עבור פרסומת המשודרת במקבץ הפרסומות אשר נספרת כחלק מזמן הפרסומות היומי המותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x