שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

ורדה רזיאל ז'קונט תמכה בשידור בהכאת ילדים ותושעה לשבועיים

במקרה אחד המליצה ז'קונט לאחת המאזינות לצאת עם הרבה גברים ולחוות כמה שיותר חוויות מיניות כדי להשתחרר מטראומה

אופיר דור 17:0409.10.13

מנכ"ל רדיו 103 ללא הפסקה אייל פאר ומנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד סיכמו בתחילת השבוע כי השדרנית ורדה רזיאל ז׳קונט תושעה משידור לשבועיים, בעקבות ריבוי ההפרות על כללי הרשות בתוכניתה וההערות הפוגעניות שהשמיעה. ההשעיה תחל ביום ראשון הבא.

 

בהודעה שפרסמה הרשות השנייה מפורטות התבטאויות המוגדרות כחמורות אשר הופיעו בתוכניתה של רזיאל ז׳קונט לאחרונה. במקרה אחד הקריאה ז'קונט מכתב ממאזינה שמספרת על ידיד שלחץ עליה לקיים עימו יחסי מין. בתגובה ז'קונט הפנתה טענה כלפי המאזינה כי יש לה אישיות והמליצה לה לצאת עם הרבה גברים ולחוות כמה שיותר חוויות מיניות כדי להשתחרר מהטראומה.

 

ורדה רזיאל זקונט ורדה רזיאל זקונט צילום: אביגיל עוזי

 

במקרה אחר הקריאה ז'קונט מכתב המתאר מאזין במצב נפשי קשה אשר שוקל להתאבד ומבקש את עזרתה. ז'קונט טענה כי המכתב הוא מניפולטיבי והסבירה כי ישנם מצבים בהם התאבדות היא לגיטימית.

 

במקרה האחרון הביעה השדרנית את עמדתה התומכת בהכאת ילדים ואף סיפרה כיצד אחיה הוכה "מכות רצח" כדבריה

בילדותו. היא אף הביעה זלזול בשידור במאזינים שהביעו התנגדות להכאת ילדים וכינתה אותם "דור שמנת ובננה״.

התוכניות המשודרות ברדיו 103 ללא הפסקה - שי ודרור, זהבי עצבני, יורם שפטל ותוכניתה של רזיאל ז׳קונט – מפרות שוב ושוב את כללי הרשות השנייה.

 

בדיון השבוע סוכם כי התחנה תקפיד על האיסורים הנוגעים להיעדר קללות וגידופים, היעדר הכללות ופגיעה בקבוצות אוכלוסייה ובמיוחד בהקשרים של מוצא ועדה, היעדר שפה גסה ופוגענית, אי-שימוש במושגים פוגעניים מהשואה, הקפדת השדרנים על הבחנה בין עובדה לדעה אישית והקפדה על מתן זכות תגובה. 

 

מנכ״ל הרשות, שי באב״ד, אמר כי ״הרשות תמשיך לטפל בחומרה בכל אמירה פוגענית, מסיטה או משפילה שתאמר על ידי שדרנים בכל תחנות הרדיו האזוריות. יש לציין שמדובר בתחנה איכותית ואני מעריך את האחריות שגילה מנכ״ל התחנה להשעות את השדרנית ולפעול לכינון עקרונות אתיים בשיתוף עם הרשות בשידורי התחנה".

 

מרזיאל ז'קונט נמסר כי "אני נגד הכאת ילדי. המסר של שיחתי עם המאזינים פורש באופן שנוגד את כוונתי ועמדתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x