שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מוסף 10.10.2013

הוריי שנאו רכילות ונהגו תמיד לומר: "בפה סגור זבוב לא נכנס"

עו"ד אבי פילוסוף, שותף מייסד בצלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות': "לאחר שאייכמן נתפס חזרנו מיד מארגנטינה לישראל. כששאלתי את אבא על כך הוא סירב לומר מילה, אבל חייך"

"נולדתי בתל אביב לאמי ויקי, ילידת תוניסיה, ולאבי דוד, שהיה ממשפחה ותיקה בסלוניקי. אבי סיים לימודי משפטים בצרפת ועד סוף ימיו היה צרפתי בנשמתו. הוא היה איש רציני ועבד קשה כל חייו, היה לו משרד קטן לאריגת בדים בירושלים, ואת חוש ההומור שלו אני חושב שאני פיתחתי. לעומתו אמא, עקרת בית למופת בעלת השכלה משפטית, היתה אשה מצחיקה בצורה בלתי רגילה. היא תמיד אמרה: 'כדי להסתדר בחיים צריך קודם כל חיוך, וגם לדעת לעמוד על שלך כמו אבא'.

 

1947. אבי פילוסוף, בן שנתיים, עם אביו דוד ואחותו רני, בת ארבע וחצי, בביתם בתל אביב 1947. אבי פילוסוף, בן שנתיים, עם אביו דוד ואחותו רני, בת ארבע וחצי, בביתם בתל אביב

 

"הייתי תלמיד די גרוע, אבל בתלמוד היה לי ציון מצוין. לא למדתי בחדר, והרב עובדיה לא נתן לי סטירות, אבל זה היה מקצוע קשה שאיכשהו הראש שלי תפס. אני חושב שהפלפולציה שם מאוד מצאה חן בעיניי, וכך הרווחתי כמה לירות בשיעורים פרטיים שהעברתי.

 

"אמא ואבא שנאו רכילות, הם נהגו לומר: 'בפה סגור זבוב לא נכנס'. זה אומר שאם לא תאמר דבר שאתה לא צריך להגיד - לא יוכל להיגרם לך שום נזק. את השתיקה לגבי דברים שלא ראיתי במו עיניי פגשתי גם בגיל 13, כשהתגוררנו במשך שנה בארגנטינה. לאחר שאייכמן נתפס, בתוך שלושה ימים פינינו את הבית וחזרנו לישראל. לא ידעתי אם אבא היה מעורב או סייען. כששאלתי אותו על כך הוא סירב לומר מילה, אבל תמיד חייך.

 

"בגיל 15 ביקשתי מאבי לשנות את החדר שלי, כי מתחילות לבוא בנות והחדר צריך להיראות יפה. אבא אמר: 'אשים לירה על כל לירה שתרוויח', ובעזרת משלוחי פרחים, שיעורי תלמוד שהעברתי והתוספת של אבא - שיפצתי. אבי תמיד הדגיש את חשיבות המתמטיקה ושבעיקר חשוב שלעולם לא אטעה באפסים של האחוזים, והקנה לי את זה כמעט בצורה אובססיבית. הוא אמר לי: 'לא אסון אם לא תדע מתמטיקה, אבל אם לא תדע אריתמטיקה כל החיים יסדרו אותך'. עד היום במיליונים אי אפשר לסדר אותי, אולי במספרים הקטנים של הסוף.

 

"ב־1984 הקמתי עם עו"ד מיקי צלרמאיר את המשרד. החיבור בינינו עובד כי הוא גאון בחיבור עסקאות סבוכות וגדולות ולי יש סבלנות לפרטים. עוד כשהקמנו את המשרד החלטנו שלא נביא את הילדים שלנו, למעט אולי התמחות. בין ילדיי אני מונה לא רק את בתי הביולוגית מנישואיי הראשונים קרין, אלא גם את הילדים של רעייתי לשעבר דליה רבין, יונתן ונעה. כולם בוגרי לימודי משפטים, גם אם לא כולם עוסקים בזה, ואני שמח מאוד לראות שכל אחד מצא את מקומו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x