$
חברה וסביבה

מת סופר ספרי המתח טום קלנסי

קלנסי, סופר ספרי המתח והריגול האמריקני, מת בגיל 66. בעבר זכה לפופולריות בזכות ספריו שעסקו בשירותי הביטחון האמריקנים

סוכנויות הידיעות 20:1602.10.13

סופר ספרי המתח והריגול האמריקני טום קלנסי מת בגיל 66 - כך דיווחו הערב (ד') אמצעי התקשורת בארצות הברית.

 

הסופר שהוציא בימי חייו 27 ספרים שעסקו בעיקר בזרועות הביון ובמבצעים צבאיים אמריקנים, לא יזכה לראות את הספר הבא שלו "Command Authority" שמיועד לראות אור בחודש דצמבר הקרוב. לא פורסמה סיבת המוות.

 

קלנסי, יליד בולטימור, הועסק בצעירותו כסוכן ביטוח. אולם בכתיבתו הציג את עולם הסתרים של שירותי הביטחון האמריקני, ואלו ריתקו את קוראיו. במיוחד בלטה בספריו וזכתה גם בנוכחות קולנועית, דמותו של ג'ק ראיין הלוחם והמרגל האמריקני, שהפך לנשיא ארצות הברית.

 

הסופר טום קלנסי. מת בגיל 66 הסופר טום קלנסי. מת בגיל 66 צילום: אם סי טי

 

בין הספרים בו הופיע בולטים "המרדף אחר אוקטובר האדום", "משחקים פטריוטים", "סכנה ברורה ומידית", ו"כל הפחדים כולם" שזכו לעיבוד קולנועי בכיכובם של אלק בולדווין, הריסון פורד ובן אפלק שגילמו את ראיין. השחקן כריס פיין יהיה הבא בתור לגלם את הדמות האיקונית בסרט "Jack Ryan: Shadow One" שייצא לאקרנים ב-25 בדצמבר.

 

17 מספריו של קלנסי לאורך השנים הופיעו בטבלת רבי המכר של הניו יורק טיימס, ורבים מהם עמדו בראשה. הפופולריות הרבה לה זכו בציבור הקוראים הביאו גם לעיבודם כמשחקי וידאו עבור הגיימרים, חובבי משחקי המלחמה. כך למשל עודו הספרים "Rainbow Six", "Ghost Recon" ו"Splinter Cell" למשחקי מחשב.

 

למרות הצלחתו ומעמדו, הקפיד קלנסי לא לפגוע בביטחון המדינה ושמר על חומרים מסווגים מחוץ לדפי ספריו. "לעולם לא אחליט לפרסם משהו שיסכן את הביטחון הלאומי שלנו מסיבות מסחריות. אסור לעשות זאת", אמר בראיון ל-CNN ב-2003. "היה מקרה אחד, בו שוחחתי עם חבר שלי מהצי. סיפרתי לו סיפור ששמעתי עליו, והוא אמר, 'טום, אסור לך אי פעם לחזור על הדבר הזה בימי חייך'. ואכן, לא עשיתי זאת שוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x