$
חברה וסביבה

כך מתמודדים באוסטרליה עם סרבני חיסונים: מונעים מהם הטבת מס

על פי התכנית של ראש ממשלת אוסטרליה, הורים שלא יחסנו את ילדיהם יאבדו את הזכות לקבלת הטבת מס של 726 דולר. המטרה שהציב ראש הממשלה היא להגיע לשיעור של 100% מחוסנים בבתי הספר

סוכנויות הידיעות 15:4218.08.13
באוסטרליה מצאו דרך מיוחדת לתמרץ הורים לחסן את הילדים שלהם: ראש הממשלה האוסטרלי, קווין ראד, הודיע שמשפחות שלא יחסנו את הילדים יפסידו הטבת מס בגובה 726 דולר. התכנית של ראד נועדה לענות על חששות ההורים המוטרדים מהאפשרות שילדיהם יידבקו במחלות כמו שעלת או חצבת מילדים שלא חוסנו. "אני מעוניין לבנות אוסטרליה שבה כל אם ואב חשים בטוחים כשהם שולחים את הילדים שלהם לבית הספר, שכולם שם מחוסנים", הצהיר ראד.

על פי התכנית שחשף ראד, הורים המתנגדים למתן חיסונים לילדיהם יפסידו הטבת מס שנתית, שעומדת כיום על 726 דולר לילד. "אחד הנושאים השנויים ביותר במחלוקת ברחבי אוסטרליה הוא החיסונים, והורים דואגים שמא הילדים שלהם בטוחים בבית הספר", הוסיף. לדבריו, אף ששיעור בני החמש המחוסנים טיפס בתקופת הכהונה של מפלגת הלייבור מ-83% ל-90%, השאיפה היא להגיע לשיעור מושלם של 100%. החיסונים הם עבור מחלות ילדות כמו פוליו, חצבת, שעלת ואדמת.

 

ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד. "אני מעוניין לבנות אוסטרליה שבה כל אם ואב חשים בטוחים כשהם שולחים את הילדים שלהם לבית הספר, שכולם שם מחוסנים" ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד. "אני מעוניין לבנות אוסטרליה שבה כל אם ואב חשים בטוחים כשהם שולחים את הילדים שלהם לבית הספר, שכולם שם מחוסנים" צילום: בלומברג

 

אף שמדיניות הממשלה מחייבת כי כל הילדים המתחילים ללמוד יהיו מחוסנים, הורים המסרבים לחסן את ילדיהם יכולים להציג טיעונים לכך שהם פועלים מסיבות דתיות, רפואיות או אידיאולוגיות, כדי בכל זאת לרשום את הילדים לבית הספר.

 

אולם לפי השינוי המוצע במדיניות, המתנגדים לא יהיו זכאים יותר להטבת המס. יוצאים מהכלל יוענקו בשל סיבות דתיות או רפואיות. השינוי ייכנס לתוקף במידה ולייבור תזכה בבחירות שיערכו בחודש הבא. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x