$
פרסום ושיווק

הצופים התלוננו על עודף תוכניות ריאליטי: קשת ורשת נקנסו ב-240 אלף שקל

הרשות השנייה קנסה את רשת ב-162 אלף שקל בגין חריגה בשידור ריאליטי ואת קשת ב-75 אלף שקל על קידום אפליקציית MAKO במסגרת שידוריה

אופיר דור 13:1921.07.13
הרשות השנייה הטילה על זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת קנסות בהיקף של כ-240 אלף שקל במהלך החודשים מאי-יוני. ברשות החליטו להטיל על הזכייניות עיצומים כספיים במקום נטילת זמן פרסום בשל מה שהיא כינתה "הפרות בוטות של כללי הרשות".

מתמודדי המירוץ למיליון. עודף שידורי ריאליטי מתמודדי המירוץ למיליון. עודף שידורי ריאליטי צילום: עדי אורני

 

קשת נכנסה ב-75 אלף שקל בגין קידום אפליקציית MAKO במסגרת שידוריה. לגבי רשת קבעה הרשות השנייה עיצומים כספיים בסכום של 162 אלף שקל בשל הפרות חוזרות ונשנות של הנחיות וכללי הרשות בחודשים מאי-יוני, הכוללות חריגות בשידור תוכניות בידור וריאליטי, וכן בגין הפרות תוכן שיווקי בתוכנית "לחיות טוב" ובתוכנית "המירוץ למיליון".

 

ברשות ציינו כי צופים רבים פנו לנציב פניות הציבור של הרשות והביעו את מורת רוחם מהכמות הגדולה של תוכניות ריאליטי על המסך.

 

בתוך כך, מועצת הרשות השנייה, בראשות דר' אילן אבישר, החליטה ביום חמישי האחרון לאשר להנהלת הרשות לחלט את כספי הערבויות של שלושת הזכייניות - קשת, רשת וערוץ 10. זאת בגין קנסות בגובה 1.4 מיליון שקל שהוטלו עליהם ואשר לא שולמו לרשות.

 

מדובר בקנסות שהוטלו על הזכייניות בדצמבר 2012 בשל שילוב מסרים פרסומיים בתוכן של מספר תוכניות, תופעה שמכונה "מכירת אייטמים". בנוסף לקנסות נפסלו אז לשידור תוכניות שהיו מעורבות במכירת האייטמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x