$
בורסת ת"א

עכשיו זה רשמי: הושלם מיזוג מיטב-דש לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל

בית ההשקעות הממוזג בניהולו של אילן רביב ובשליטת אלי ברקת ומשפחת סטפק ינהל נכסים בהיקף של למעלה מ-100 מיליארד שקל; במסגרת המיזוג יפוטרו 80 עובדים

גיא בן סימון 16:0919.03.13

בתי ההשקעות דש ומיטב השלימו היום (ב') את המיזוג ביניהם באופן רשמי ובכך הפכו ל"מיטב-דש" - בית ההשקעות השני בגודלו בישראל אחרי פסגות. בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של למעלה מ-100 מיליארד שקל.

בעלי השליטה בחברה הממוזגת הם קבוצת ברם בע"מ וצבי סטפק, שיחד עם אבנר בנו יכהנו כדירקטורים בחברה. לפי הסכם המיזוג בעלי המניות במיטב ימכרו לדש את מלוא החזקותיהם במיטב בתמורה להקצאת 45% מזכויות ההצבעה בדש.

 

אחד מהתנאים המתלים להשלמת העסקה היה קבלת האישורים וההיתרים הרגולטוריים הנדרשים, ביניהם גם קבלת היתרי שליטה והיתרים להחזקת אמצעי שליטה מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

 

מימין: אלי ברקת, יו"ר החברה הציבורית מיטב-דש; אבנר סטפק, סגן יו"ר; אילן רביב, מנכ"ל מיטב-דש; צבי סטפק, יו"ר בית ההשקעות הממוזג מימין: אלי ברקת, יו"ר החברה הציבורית מיטב-דש; אבנר סטפק, סגן יו"ר; אילן רביב, מנכ"ל מיטב-דש; צבי סטפק, יו"ר בית ההשקעות הממוזג צילום: ישראל הדרי

 

בית ההשקעות בניהולו של אילן רביב ובשליטת אלי ברקת ומשפחת סטפק צפוי לפטר 80 עובדים ועוד 110 עובדים יפרשו מרצון. זאת באופן שלאחר הפיטורים מחצית מעובדי הגוף הממוזג יהיו עובדי דש ומחצית עובדי מיטב.

 

עוד הוחלט ליישם מדרגת שכר חדשה באופן שבו יצומצם שכר הבכירים ויועלה השכר לעובדים בעלי השכר הנמוך. כך אלי ברקת, צבי סטפק ובנו אבנר סטפק יבצעו הפחתה של 20% בעלות העסקתם וכן בוצעו הפחות שכר של 40 עובדים בכירים בשיעור של 20% בממוצע (בעיקר מבית ההשקעות דש). מדובר בעובדים המרוויחים שכר של יותר מ-750 אלף שקל בשנה.

 

בד בבד בכוונת החברה להעלות את שכרם של כל העובדים המשתכרים עד 8,000 שקל במשרה מלאה בשיעור של 5%-10%. כמו כן, בכוונת החברה לקבוע רמת שכר מינימאלית לעובדי הקבוצה שיועסקו במשרה מלאה שתעמוד על סכום הגבוה ב-25% משכר המינימום במשק היום.

 

אלי ברקת, יו"ר החברה הציבורית, אמר: "צבי ואבנר סטפק הם מאנשי ההשקעות המוערכים בישראל ואני מאמין שהשותפות איתם, יחד עם העוצמה שתהיה למיטב-דש  יוצרים הזדמנות אמיתית לשינוי בדרך שבה מתנהל שוק ההון".

 

צבי סטפק, יו"ר בית ההשקעות מיטב-דש, אמר: "אני שמח לחבור לשותף בשיעור קומתו של אלי ברקת, שלו יכולת מוכחת בהשבחת חברות והיכרות מעמיקה עם השווקים הבינלאומיים. יחד נפעל ליצור בית השקעות, שתהיה לו יותר יכולת מבעבר להשפיע על קביעת סטנדרטים חדשים של הגינות בניהול כספי ציבור".

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב-דש, אמר: "המיזוג יוצר חברה גדולה, מאוזנת ויציבה בכל אחד מתחומי הפעילות העיקריים של שוק ההון. החיסכון התפעולי והסינרגיות שיוצר המיזוג יאפשרו לבית ההשקעות הממוזג למקסם את פעילויותיו לטובת הלקוחות ולשמור על רמת רווחיות נאותה בתנאי השוק המשתנים. עובדי מיטב-דש, שחלקם עובדים עמי שנים ואת חלקם האחר זכיתי להכיר בחודשים האחרונים, מרכיבים את הצוות המקצועי והמסור ביותר, ואני משוכנע שהיתרון האנושי הזה יהיה מכפיל כוח לבית ההשקעות הממוזג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x