$
פרסום ושיווק

פרשת הכדורים הפסיכיאטריים: "האח הגדול" יפצה את נפגעי התוכנית בכ-2 מיליון שקל

מפיקי תוכנית הריאליטי וד"ר אילן רבינוביץ' שהיה הפסיכיאטר בעונה השנייה של התוכנית יפצו את סער שיינפיין, ארז דה דרזנר ובנצי שני ב-1.5-2 מיליון שקל. בתמורה ימשכו שינפיין וחבריו את התביעה שהגישו

רז שכניק, ידיעות אחרונות 10:2807.02.13

פרשת הכדורים הפסיכיאטריים ב"האח הגדול" הסתיימה בפשרת ענק שמסמנת ניצחון גדול לשלושה מהמתמודדים בעונה השנייה של התוכנית: סער שיינפיין, ארז דה דרזנר ובנצי שני. מקורות בענף הטלוויזיה סיפרו ל"ידיעות אחרונות" שהשלושה יקבלו יחד פיצוי המוערך ב־2-1.5 מיליון שקל, סכום שיא שכמוהו לא זכור בתולדות הטלוויזיה הישראלית.

 

את הסכום אמורים לשלם  יחד או לחוד חברת "קופרמן הפקות," מפיקת "האח הגדול", וד"ר אילן רבינוביץ' שהיה הפסיכיאטר בעונה השנייה של התוכנית. את החלק הגדול מהכסף יקבל הנפגע העיקרי מהפרשה, סער שיינפיין, ושאר הסכום יתחלק בין שני המתמודדים האחרים. את הגישור ניהל עורך הדין עמוס גבריאלי, ומאחר שהוטלה סודיות על פרטי הפשרה הצדדים מנועים מלהתייחס לפרטיה.

 

סער שינפיין סער שינפיין צילום: עטא עוויסאת

 

פרשת "האח הגדול" נחשפה ב"ידיעות אחרונות" במרץ 2012 המתמודד סער שיינפיין סיפר כי הוא ולפחות חמישה מתמודדים אחרים קיבלו כדורים פסיכיאטריים במהלך שהותם בווילה של "האח הגדול" מידי הפסיכיאטר ד"ר אילן ,'רבינוביץ ללא הסבר על תופעות לוואי חמורות שנגרמו לו במהלך התו־ כנית. בהמשך התראיינו ארז דה דרזנר ובנצי שני, שחזרו על טענות שיינפיין כי קיבלו כדורים פסיכיאטריים. רבינוביץ' טען בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי טיפל בהרבה יותר מתמודדים וכי פעולותיו נעשו בתיאום עם ההפקה.

 

בעקבות חשיפת הפרשה הגיעו אנשי הפקת "האח הגדול" והזכיינית "קשת," המשדרת את התוכנית, לדיון סוער בוועדת החינוך של הכנסת יחד עם המתמודדים. הפרשה נבדקה על ידי משרד הבריאות, ההסתדרות הרפואית והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. הבדיקות הניבו ניסוח של שורת מגבלות חמורות על תוכניות הריאליטי, במטרה לפקח על היחס למתמודדים ולוודא הפרדה בין הצוותים הרפואיים של התוכניות לצוות ההפקה שלהן. ברשות השנייה גם מתחו ביקורת על זכיינית ערוץ 2 "קשת" וקבעו כי הקוד האתי שגיבשה אינו מספק. סער שיינפיין היה ראשון להגיש תביעה לבית־המשפט נגד "קופרמן הפקות" ורבינוביץ' בהיקף של כ־2.5 מיליון שקל. כאן גם הגיעה תביעה שכנגד של "קופרמן הפקות" נגד שיינפיין. אחריו הגיש בנצי שני תביעה בסכום של כ־570 אלף שקל, וקודם לכן הגיש רבינוביץ‘ גם הוא תביעה נגד שני בגין טענותיו. גם דה דרזנר עמד להגיש תביעה, אולם אז החליטו הצדדים לעבור להליך של פשרה, שאותה ניהל עו"ד גבריאלי במהלך החודשים האחרונים.

 

שיינפיין, דה דרזנר ושני סירבו אתמול להתייחס לדברים. פרקליטיהם, עו"ד רון טורקלטאוב ועו"ד דנה פילפול־סגל, מסרו בתגובה: "לאחר הליך גישור יושבו כל המחלוקות על דרך הפשרה מחוץ לכותלי בית־המשפט." אותה תגובה נמסרה גם על ידי עורכות הדין רקפת פלד וחגית תמיר, שמייצגות את חברת "קופרמן הפקות". תגובתו של ד"ר רבינוביץ' לא התקבלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x