שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה דחה מיזוג תעודות הסל של דש ומיטב

ל"כלכליסט" נודע כי הבוקר קיבלו בתי ההשקעות את החלטתו הסופית של הממונה על ההגבלים העסקים לשלול את המיזוג שהיה צפוי ליצור את חברת תעודות הסל הגדולה בישראל

רחלי בינדמן 15:4314.11.12

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" על כוונתו של הממונה על ההגבלים העסקים דוד גילה שלא לאשר את המיזוג של חברת תעודות הסל של מיטב ושל דש, כעת הפך הדבר לרשמי.

 

מנהלי בתי ההשקעות, אילן רביב, מנכ"ל מיטב וקובי לוינסון, מנכ"ל דש קיבלו היום מכתב רשמי מהממונה על ההגבלים העסקיים שבו הוחלט שלא לאשר את בקשת שני הגופים למזג את חברות תעודות הסל, תכלית שבבעלות דש ומיטב תעודות סל שבבעלות מיטב, וזאת במסגרת המיזוג הצפוי בין שני בתי ההשקעות. לו היה מאושר המיזוג היתה נוצרת חברת תעודות הסל הגדולה בישראל עם נתח שוק של 45%. הממונה בחר לתמוך בהמלצת רשות ני"ע שלא לאשר מיזוג כאמור וזאת על רקע הצעת חוק שהגישה רשות ני"ע שקוראת להגביל את נתח השוק של חברות תעודות הסל ל-25%.

 

כעת תאלץ מיטב, תחת ניהולו של רביב שצפוי לכהן כמנכ"ל בית ההשקעות הממוזג למכור את נכסי חברת תעודות הסל שבבעלותה. את תעודות הסל של מיטב מנהל היום ליאור כגן. בין המועמדים הבולטים לרכוש את הנכסים נמצאים פסגות ובית ההשקעות מנורה מבטחים פיננסים.

 

החלטת הממונה גם סוללת את הדרך להשלמת המיזוג כאשר בימים הקרובים צפוי רביב להודיע לצמרת המנהלים בדש ובמיטב על בחירתו במנהלים שימשיכו לכהן בתפקידם בבית ההשקעות הממוזג. על פי הערכות כגן צפוי לקבל הצעה לכהן בתפקיד בכיר בגוף הממוזג חרף החלטת הממונה. מי שמנהל את תעודות הסל של דש הם דוד אללוף ואייל סגל.

 

אילן רביב אילן רביב צילום: עמית שעל

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x