שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

מחצית מאוכלוסיית הודו נותרה שוב ללא חשמל

רשתות החשמל של עשרות מדינות שבקו בפעם השנייה בתוך יומיים. מערכות הרכבות הפסיקו לעבוד, נוצרו פקקי תנועה בכבישים, ו-670 מיליון איש נותרו ללא חשמל

סוכנויות הידיעות 16:2331.07.12
מחצית מאוכלוסיית הודו, שמונה 1.2 מיליארד תושבים, נתקעה ללא חשמל גם היום (ג'), לאחר שרשתות החשמל של עשרות מדינות שבקו. מדובר בהפסקת החשמל המשמעותית השנייה בתוך יומיים, והיא מהווה מבוכה לממשלה המתקשה להחיות את הצמיחה הכלכלית.

 

הפסקת החשמל שהתפרשה מאסאם בסמוך לסין ועד להימלאיה ומדבריות ראג'סטאן, היא החמורה ביותר שפגעה בהודו זה למעלה מעשור.

 

בשעות הצהריים נתקעו הרכבות בכלכותה ובדלהי, ואלפי אנשים נאלצו לנטוש אותן. בנייני משרדים בבירה עברו לעבוד עם גנרטורים מדיזל, ובמרבית הכבישים נוצרו פקקי תנועה. 670 מיליון אנשים המתגוררים בלמעלה מעשרה מחוזות בהודו נתקעו בלי חשמל, והאורות כבו אפילו בבתי החולים הגדולים בכלכותה.

 

הודו. 670 מיליון איש ללא חשמל הודו. 670 מיליון איש ללא חשמל

 

"נצטרך לחכות שעה או שעה וחצי, אך עד אז אנחנו מנסים להחזיר לפעולה את מערכת הרכבות ושירותים חיוניים אחרים", מסר שר האנרגיה של הודו סושילקומאר שינדה. הוא האשים את המחוזות שצרכו חשמל מעבר למכסה

שהוקצתה להם בקריסת המערכת. "זהו היום השני ברציפות שתקרית כזו מתרחשת, הוריתי להעניש את המחוזות שיצרכו יותר מדי חשמל", הודיע שינדה.

 

הודו סובלת מגירעון של 10% בחשמל בשעות השיא. מערכות החשמל במערב ובדרום המדינה החלו לספק כוח למחוזות המנותקים כדי לעזור להשיב את השירותים השונים לפעולה.

 

במקביל ההוריד היום הבנק המרכזי במדינה את תחזית הצמיחה עבור השנה הפיסקאלית המסתיימת במרץ ל-6.5% מתחזית של 7.3% שפורסמה באפריל.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x