שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"ל סוני החדש: "המטרה - לחזור להרוויח מטלביזיות לאחר 9 שנים של הפסדים"

קאזו היראי ששכרו הופחת ב-25% בהשוואה למנכ"ל הקודם התייחס באסיפת בעלי המניות למצבה הקשה של החברה ואמר כי "האסטרטגיה שלנו תהיה חסרת משמעות אם לא נציג תוצאות"

סוכנויות הידיעות 12:1827.06.12

"סוני תפעל במהירות לשפר את חטיבת האלקטרוניקה שלה, לאחר שהחברה רשמה ארבע שנים של הפסדים", כך מסר המנכ"ל קאזו היראי בפגישת בעלי מניות שנערכה היום בטוקיו.

 

"אנחנו מתייחסים לעניין ברצינות", הודיע היראי (51), בפנייתו הראשונה לבעלי המניות של יצואנית מוצרי האלקטרוניקה הגדולה ביותר ביפן, מאז נכנס לתפקיד באחד באפריל. "עלינו לקדם את הרפורמה במהירות".

 

 צילום: בלומברג

 

היראי חזר על היעדים שהציבה החברה, הכוללים מעבר לרווח ממכירת הטלוויזיות בשנה הפיסקאלית שמסתיימת במרץ 2014, ובכך להביא לסיומן 9 שנות הפסדים בחטיבת הטלוויזיות. לדבריו, סוני מתכוונת גם לחזק את החטיבות המרכזיות שלה, שכוללות הדמיות דיגיטליות וקונסולות משחקים, לעלות את ההכנסות מהשווקים המתפתחים, להרחיב את החטיבה הרפואית ולהאיץ בתהליכי החדשנות.

 

מניית סוני נפלה במאי לשפל של למעלה משלושה עשורים, לאחר שהחברה דיווחה על הפסד של 457 מיליארד ין (5.8 מיליארד דולר) עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במרץ, על רקע התחזקות הין, ירידות המחירים והתגברות התחרות מצד סמסונג ו-LG אלקטרוניקס. עבור השנה הפיסקאלית הנוכחית, החברה מעריכה כי הרווח הנקי יעמוד על 30 מיליארד ין.

 

כמו כן, החברה שואפת לעלות את ההכנסות ל-8.5 טריליון ין בשנה הפיסקאלית הבאה. "הדרך היחידה להשיג את אמון בעלי המניות היא להציג תוצאות", אמר היראי. "האסטרטגיה שלנו תהיה חסרת משמעות אם לא נציג תוצאות".

 

בתוך כך סוני הודיעה להיראי כי עקב מצבה הקשה של החברה היא מפחיתה את שכרו השנתי ב-25% בהשוואה לשכרו של המנכ"ל הקודם והוא יסתפק ב-1.45 מיליון דולר בשנה.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x