$
בשולי החדשות

אוסף השעונים של פוטין: מחוגי זהב ורצועות מעור תנין בשווי 600 אלף דולר

מי שמעוניין לרכוש מתנה לנשיא רוסיה לכבוד ביקורו בישראל מוזמן להשקיע בשעון יוקרה שיצטרף לאוסף המפורסם. ברוסיה מתחילים לתהות איך הוא מסוגל להרשות זאת לעצמו

סוכנויות הידיעות 23:0324.06.12
לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שיגיע מחר (ב') לביקור בישראל, יש ככל הנראה נקודת חולשה לשעוני יוקרה. כעת אנשים מתחילים לתהות מדוע הפריטים היקרים לא משפיעים על הכיס שלו.

 

באתר ABC דווח כי קבוצת האופוזיציה הרוסית סולידריות הפיקה סרט מתוחכם שמתחיל בכיתוב "השעונים של קלפטוקרט" שמתפרש על פני המסך כולו. הטענה העולה בסרט היא כי אוסף שעוני היוקרה של פוטין, ששוויו מוערך ב-700 אלף דולר, גבוה פי 6 מהשכר הרשמי השנתי שלו. הסרט מפקפק ביכולתו של פוטין לרכוש אוסף יוקרתי שכזה, ורומז על כך שישנן ראיות להונאה ממשלתית.

 

פוטין. חולשה לשעוני יוקרה פוטין. חולשה לשעוני יוקרה

 

הסרט אף משווה בין אוסף השעונים של פוטין לשעונו של נשיא ארה"ב אובמה, אשר עיצב יורג גריי ועלותו 200 דולר (יש לציין שעל פי אתר החברה עומד מחירו על 350 דולר), ולשעון הסווטש מדגם Quarterman של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, שמחירו 150 דולר.

 

 

 

במרכז האוסף של פוטין עומד שעון Tourbograph, יצירת מופת של חברת השעונים הגרמנית Lange & Sohne, שמחירו 600 אלף דולר. השעון כולל כיסוי פלטינה, מחוגים מוזהבים, זכוכית מאבני קריסטל וספיר ורצועות מעור תנין שנתפרו ביד.

 

פוטין נראה בסרט גם עם שעון מדגם Patek Philippe Perpetual Calendar, שמחירו נאמד ב-60 אלף דולר (אך דגמים מסוימים נמכרים במחירים גבוהים יותר באיביי), שעון מדגם Calatrava של פטק פיליפ, שמחירו 18 אלף דולר, שעון ברגה מרין בשווי 15 אלף דולר, שעון Blancpain Leman Flyback שמחירו 10,000 דולר ושעון Blancpain Leman Aqua Lung Grande Date, ששוויו עומד על 10,500 דולר.

 

המשכורות הרשמית של פוטין עומדת על 3,661,765 רובל, שהם 115 אלף דולר. "נראה שפוטין לא אכל או שתה במשך שש שנים, וכך חסך כדי לרכוש את האוסף", כתב בעוקצנות בבלוג שלו בוריס נמסטוב, ראש הממשלה לשעבר ומנהיג קבוצת סולידריות.

 

שעונים מתוך האוסף היוקרתי של פוטין שעונים מתוך האוסף היוקרתי של פוטין

 

פוטין ידוע גם בכך שהוא מחלק את שעוני היוקרה כמתנות, לעתים אף מעניק את השעון שהוא עונד באותו הרגע. הוא העניק לדוגמה שעון בשווי 10,500 דולר לנער שפגש בסיביר בעת חופשה באוגוסט 2009. חודש לאחר מכן העניק שעון דומה לעובד מפעל נדהם, ובסרט הוא הוצג כשזרק שעון נוסף לבטון רטוב באתר בנייה באוגוסט 2010.

 

חברו הקרוב של פוטין, ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני, ידוע גם כן בשל סגנון החיים הראוותני שלו שכולל שלל שעוני יוקרה. גם הוא נוטה לחלק לעתים את שעוניו כמתנות. ויקיליקס חשפו מסמכים אמריקאיים סודיים שהצביעו על כך שברלוסקוני העניק לפוטין "מתנות מפוארות" בתמורה לחוזי אנרגיה משתלמים.

 

זו לא הפעם הראשונה שקבוצות האופוזיציה ברוסיה מנסות להבין כיצד פוליטיקאים בולטים במדינה מצליחים לקנות שעוני יוקרה אף על פי שאינם מרוויחים מיליונים. אתר רוסי ערך רשימה של פוליטיקאים ובכירים שעונדים שעוני יוקרה, ובעקבותיה נאלץ הפטריארך קיריל הראשון להתנצל בתחילת השנה לאחר שנחשף כי שעון היוקרה שלו, שמחירו 30 אלף דולר, הועלם מתמונה בעזרת פוטושופ. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x