$
שווקי חו"ל

נחשף ב"כלכליסט": פייסבוק רכשה את פייס.קום הישראלית ב-100 מיליון דולר

זו הרכישה השנייה של פייסבוק בישראל. פייס.קום נחשבת לחברה המובילה בפתרונות תיוג פנים אוטומטי ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק וטוויטר, ובמנועי חיפוש

אסף גלעד 19:5418.06.12

כשלושה שבועות לאחר חשיפת "כלכליסט" בדבר רכישת פייס.קום הישראלית בידי הרשת החברתית פייסבוק מודיעה החברה הישראלית על העסקה בבלוג שלה. תג המחיר לא פורסם, אך לפי ההערכה מדובר בעסקהנ של 100 מיליון דולר. פייס.קום לא פירטה בהודעתה מעבר לעובדה כי הרכישה תאפשר לה "אפשרויות רבות יותר לבנות מוצרים" והזכירה כי נוכחותה על גבי טלפונים סלולרים תשחק תפקיד מכריע בחיינו. עוד ציינה פייס.קום כי פייסבוק תאפשר לה להמשיך ולשמר את ה- API שפיתחה בנפרד וכן את קהילת המפתחים החיצוניים.

 

דובר פייסבוק כתב ל-PC מגזין כי "משתמשי פייסבוק נהנים לחלוק תמונות עם חבריהם והטכנולוגיה של פייס.קום סייעה לספק את חווית התמונות הטובה ביותר. העסקה מצרפת אלינו צוות מעולה וטכנולוגיה מקורית עם בעלת אופק לטווח ארוך".

 

פייס.קום נחשבת לחברה המובילה בפתרונות תיוג פנים אוטומטי ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק וטוויטר, ובמנועי חיפוש. החברה גובה את הכנסותיה מרשתות חברתיות וממנועי חיפוש באמצעות רישיון שימוש תקופתי או בהתאם למספר החיפושים שמבוצעים. הסטארט־אפ שהוקם ב־2007 השיק השנה את אפליקציית האייפון KLIK המאפשרת תיוג פנים תוך כדי צילום והעלאתו לרשתות החברתיות. לאפליקציה זו נרשמו עד כה יותר ממאה אלף הורדות ובקרוב תשיק החברה גרסה לאנדרואיד. במקביל, השיקה פייסבוק בדצמבר האחרון שירות דומה אך הפסיקה את פעילותו לאחרונה , ככל הנראה מחשש להפרת תנאי פרטיות.

 

 צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x