שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

אייפקס רוכשת את פרדיים גיאופיזיקל מפוקס פיין תמורת מיליארד דולר

פרדיים נמחקה מבורסת נאסד"ק לפני 10 שנים אחרי שנרכשה על ידי פוקס פיין תמורת 100 מיליון דולר בלבד. הטכנולוגיה של החברה מסייעת למהנדסים בפעילויות קידוח ואקספלורציה לחיפושי נפט וגז טבעי

שהם לוי וסוכנויות הידיעות 15:4311.06.12

אייפקס הודיעה היום (ב') על רכישת פרדיים גיאופיזיקל הישראלית מפוקס פיין (Fox Paine) - קרן השקעות אמריקאית העוסקת בביצוע רכישות ממונפות (LBO), תמורת מיליארד דולר.

 

לפרדיים יותר מ-700 לקוחות ברחבי העולם ופעילות בארה"ב, אירופה ואסיה. הטכנולוגיה של החברה מסייעת למהנדסים בפעילויות קידוח ואקספלורציה לחיפושי נפט וגז טבעי. החברה מתמחה בעיקר בעיבוד נתונים לצורך סקרים סייסמים המשמשים כבסיס לקבלת החלטות קידוח.

 

 צילום: אי פי אי

 

מדובר ברכישה הרביעית המשמעותית של קרן אייפקס בישראל, אחרי שהקרן השקיעה בעבר בחברת התקשורת בזק, תנובה ופסגות.

 

ארבע השנים של פרדיים גיאופיזיקל כחברה ציבורית, הגיעו אל קצן באוגוסט 2002  לאחר שחתמה על הסכם למכירתה לפוקס פיין, לפי מחיר ששיקף שווי של 100 מיליון דולר לחברה.

 

לאייפקס, אחת מקבוצות ההשקעות הפרטיות הגדולות באירופה, יש ניסיון רב במגזרי התוכנה וה-IT, והיא השקיעה הון בסך 1.7 מיליארד דולר בחברות שונות, ביניהן מפתחת האנטי-וירוס סופוס ואוטונומי.

 

מנכ"ל פרדיים, אלדד וייס, אמר בסמוך למכירת החברה לפוקס פיין ב-2002 כי "נראה שהמשקיעים בנאסד"ק לא הקדישו תשומת לב מיוחדת למניית פרדיים, ומחזורי המסחר במניה היו נמוכים משמעותית בהשוואה למחזורי המסחר במניות של חברות ישראליות בעלות הכנסות בסדר גודל דומה. בניסיון להתמודד עם מצוקת הסחירות מיהרה פרדיים לבורסה בתל אביב והיתה בין הראשונות שניצלו את חוק הרישום הכפול. ואולם גם צעד זה לא הצליח להביא לחברה מסה קריטית של משקיעים".

 

"לא חשבנו שנוכל להגיע למצב שבו גוף פיננסי בסדר הגודל של פוקס פיין מאמין בדרך ובהנהלה של חברה ישראלית ומוכן לצרף את הקשרים שלו לניהול שלנו", אמר וייס לפני עשר שנים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x