$
המזרח התיכון

הערבי העשיר בעולם: הנסיך הסעודי אל-ואליד בן טלאל

רועה צאן עני שעלה לגדולה וטייקון שחילק את הונו לצדקה - "פורבס" דירג את רשימת המיליארדרים של העולם הערבי, המחזיקים ביחד בהון של 121.3 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 18:1709.04.12

הנסיך הסעודי אל-ואליד בן טלאל הוא העשיר ביותר בעולם הערבי בזכות הון של 18 מיליארד דולר. בן טלאל מדורג במקום הראשון ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם הערבי של המגזין "פורבס", שכוללת 36 מיליארדרים המחזיקים ביחד בהון מצטבר של 121.3 מיליארד דולר. מדובר בעלייה לעומת 117.6

מיליארד דולר בשנה שעברה.

 

בן טלאל מככב בראש הרשימה זו השנה השנייה ברציפות, אחריו במקום השני ממוקם המיליארדר הלבנוני–ברזילאי ג'וזף ספרא עם הון של 13.8 מיליארד דולר.

 

מרבית העשירים הם תושבי סעודיה ולבנון - שמונה מיליארדים מכל מדינה. על אף הטלטלות הפוליטיות שעברו על מצרים, היא עדיין מספקת גם כן מספר מרשים לרשימה - שבעה מיליארדרים. אחריה ברשימה ממוקמת איחוד האמירויות  עם ארבעה מיליארדרים. השנה נכנסה לרשימה גם מרוקו עם שלושה מיליארדרים. כווית מדורגת שישית עם שני מיליארדרים. ירדן, סוריה, עיראק וסודן תרמו כל אחת מיליארדר לרשימה.

 

ב"פורבס" הדגישו סיפורים מעוררי השראה על מיליארדרים שנאבקו במכשולים לפני שעלו על דרך המלך. אחד מסיפורי ההצלחה הבולטים שייך לסולימן אל-ראח'י ומשפחתו, המדורג במקום החמישי בזכות הון משפחתי של 5.9 מיליארד דולר. טייקון הבנקאות הסעודי עלה בשנה שעברה לכותרות בעקבות החלטתו חסרת התקדים לוותר על מרבית הונו, לחלק אותו לבני משפחתו ולתרום חלק משמעותי ממנו לצדקה. 

 

סיפור הצלחה נוסף שייך למילאוד צ'אבי המרוקאי, שמדורג במקום העשירי עם הון של 2.9 מיליארד דולר. צ'אבי החל לעבוד כרועה צאן בגיל 15, משם התקדם והפך לחקלאי, ובסופו של דבר נכנס לתעשיית הבנייה. כיום הוא האיש העשיר ביותר במרוקו ועומד בראש יאנה הולדינג, חברה העוסקת בפיתוח נדל"ן, במלונאות ובקמעונאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x