$
שווקי חו"ל

סיסקו מאשרת את חשיפת "כלכליסט": "נרכוש את NDS בתמורה ל-5 מיליארד דולר"

יספר אנדרסן, סגן נשיא בסיסקו ניסה להפיג את החששות מפני פגיעה במרכז הפיתוח של NDS בירושלים, שהתעוררו עם חשיפת "כלכליסט" בדבר רכישת החברה בידי סיסקו וטען כי "סיסקו מחויבת לישראל"

אסף גלעד וגולן חזני 16:0315.03.12

סיסקואישרה היום (ה') את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר לפיה תרכוש את NDS בתמורה ל-5 מיליארד דולר. מהחברה הוסיפו כי הרכישה אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות.

 

מה דעתך על מניית CISCO SYSTEMS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מסיסקו נמסר כי הרכישה צפויה להיסגר במחצית השניה של 2012, אך תאריך הסגירה תלוי בתנאים המקובלים, הכוללים בדיקת הרשויות בארה"ב ובמקומות אחרים. סיסקו מצפה שהרכישה תשפיע באופן חיובי על הרווח למניה (Non-GAAP) בשנה הפיסקלית המלאה הראשונה.

 

לדברי ג'ון צ'יימברס, יושב הראש ומנכ"ל, סיסקו: "האסטרגיה שלנו תמיד מונעת על ידי צרכי הלקוחות ומהיכולת לנצל שינויים בשוק. רכישת NDS מתאימה היטב לאסטרגיה זאת, ומאפשרת לספקי שירותים ותוכן לספק פתרונות וידאו חדשניים הנעזרים בשירותים מבוססי ענן ויוצרים עבורם הזדמנויות עסקיות חדשות".

 

אייב פלד, יושב ראש NDS: "סיסקו ו-NDS עוזרות להוביל שינוי בשוק, שיאפשר לספקי שירות ולחברות מדיה להציע חוויות וידאו חדשניות ורווחיות. פלטפורמת הוידאו הפתוחה של NDS והשירותים אותם היא מספקת משלימים היטב את הטכנולוגיה של סיסקו, ויחדיו אנו ממוצבים היטב לאפשר לספקי שירות להציע ללקוחותיהם שירותי וידאו מורכבים, חדשניים ומלהיבים. מרכיב חשוב בהצלחתה של NDS תמיד היה הפלטפורמה הפתוחה ומודל השירות היחודי, שמאפשר לעבוד עם מגוון רחב של יצרני ממירים לטובת בחירה רבה יותר למשתמש. לאחר הרכישה אנו מתכוונים להתמיד באסטרטגיה זו ולהרחיב את היצע הפתרונות הזמינים לספקי השירות ברחבי העולם".

 

דייב האביגר, מנכ"ל NDS: "זוהי הזדמנות מהפכנית לא רק ל NDS וסיסקו, אלא גם ללקוחותינו ספקי השירות ולקוחותיהם. יחד אנו הופכים את חזון החיבוריות למציאות".

 

יושב הראש של NDS יצטרף לסיסקו

 

עד לסגירת העסקה, NDS וסיסקו ימשיכו להתקיים כחברות נפרדות. בסיום העסקה, הפעילות הגלובלית של NDS הכוללת אתרים בבריטניה, ישראל, צרפת, הודו וסין, המעסיקה 5,000 עובדים, יצטרפו בסיסקו לקבוצת טכנולוגית הוידאו לספקי שירותים המובלת על ידי סגן נשיא בכיר והמנהל הכללי יספר אנדרסן.

 

אייב פלד, יושב הראש של NDS, יצטרף לסיסקו כאסטרטג הראשי של קבוצת השיתופיות והוידאו (Collaboration and Video Group), שקבוצת טכנולוגית הוידאו לספקי שירותים הינה חלק ממנה. אייב ידווח ישירות לסגן נשיא בכיר וראש קבוצת השיתופיות והוידאו מרטין דה ביר.

 

"יש לנו מחויבות למרכז הפיתוח בירושלים"

 

יספר אנדרסן, סגן נשיא בסיסקו וראש חטיבת הוידיאו בסיסקו ניסה להפיג אחר הצהריים את החששות מפני פגיעה במרכז הפיתוח של NDS בירושלים, שהתעוררו עם חשיפת "כלכליסט" בדבר רכישתו בידי סיסקו. "סיסקו מחויבת לישראל", מסביר אנדרסן. "יש לנו היסטוריה של רכישות בישראל, ואנחנו רואים את רכישת NDS לא רק כרכישה של מוצר אלא גם של כשרון. אין לנו כרגע תכניות לגבי עתיד מרכז הפיתוח בירושלים, ויעברו בין ארבעה לשישה חודשים עד שנדע סופית. הקמנו קבוצה שמורכבת מאנשי NDS וסיסקו שירכזו את הקונסולידציה בין שתי הפעילויות. אני יודע מה זה לנסוע מהרצליה או מנתניה לירושלים. עשיתי את זה היום, ואני יודע כמה הדבר לא קל. אנחנו מחויבים לאתר הפיתוח בירושלים".

 

אנדרסן, יחד עם רפי קסטן, סמנכ"ל התפעול של NDS ומנהל הפעילות הישראלית לא התייחסו לפרטי העסקה ולשאלה האם מדינת ישראל תגזור קופון כתוצאה ממס. "NDS אינה חברה ישראלית, כי אם רשומה בבריטניה. אינני יודע האם יש כאן היבט של מיסוי בישראל. בכל מקרה, מדינת ישראל תמשיך להרוויח מ NDS".

 

קסטן הוסיף כי "NDS היא כיום חברת ההייטק המובילה באזור ירושלים, וכאיש אינטל לשעבר אני יודע שנשארנו לבד כאן, לכן העסקה טובה לא רק לישראל , אלא גם לירושלים".

  

NDS עוסקת בפיתוח תוכנות לממירי טלוויזיה. מדוע החלטתם לרכוש את NDS דווקא כיום, כאשר תחום הטלוויזיה בכבלים ובלווין מצוי בירידה יחסית, ואנשים רוכשים פחות ממירים לטובת העברת וידיאו דרך הרשת?

 

יספר אנדרסן: "וידיאו הוא אחד התחומים הראשיים שסיסקו פעילה בהם, מתוך ראייה אסטרטגית שוידיאו הוא מנוע צמיחה לטראפיק באינטרנט, ומתוך העובדה שמדובר בשוק ענק שנמצא בעלייה. שוק העברת הוידיאו לצרכי בידור מוערך כיום ב-26 מיליארד דולר והוא נמצא רק בצמיחה".

 

"NDS תסייע לנו במוצר ה VideoScape, פלטפורמה להעברת וידיאו הנמכרת לספקי שירות וחברות מדיה שהשקנו לפני שנה. NDS כחברת תוכנה משלימה אותו הן בהיותה יצרנית התוכנה המרכזית כיום בעולם לניווט והפעלת שידורים דיגטלים בקופסאות בידור- בין אם אלה ממירים או אפילו אייפדים, הן בהיותה שחקנית מרכזית בתחום הלווין, והן בהיותה משרתת לקוחות במדינות בהן אנחנו לא חזקים במיוחד: סין, הודו, דרום אמריקה.

 

שר האוצר יובל שטייניץ אמר כי הוא רואה בהחלטת סיסקו לרכוש את NDS הישראלית בסכום של 5 מילארד דולרים, הבעת אמון נוספת בעתידן של תעשיות הטכנולוגיות בישראל, המצטרפת להשקעות האחרונות של חברות; אפל, אינטל, סיטי בנק, ברקליס ולנובו הסינית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x