שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

בחירה מפתיעה: יעל אנדורן תצטרף כשותפה לקרן פלנוס

אנדורן שימשה בעבר כמנכ"לית עמיתים וכמשנה לממונה על התקציבים באוצר; פלנוס מקבוצת ויולה נחשבת לקרן המובילה במתן אשראי לחברות הייטק

מאיר אורבך 14:0525.01.12
מינוי מפתיע בקרן האשראי להייטק פלנוס: יעל אנדורן תצטרף כשותפה לקרן מקבוצת ויולה. פלנוס הינה הקרן המובילה במתן אשראי לחברות טכנולוגיה וכן לחברות מתחום התעשייה המסורתית. הקרן, המנוהלת ע"י מוטי וייס, רותי שמחה ומומי קרקו, הוקמה בשנת 2000 וביצעה עד היום עסקאות בהיקף כולל
של כחצי מיליארד דולר. עם האקזיטים האחרונים של הקרן נמנים מכירת פרוביג'נט לברודקום תמורת 335 מיליון דולר ומכירת וינטגרה ל-PMC Sierra תמורת 300 מיליון דולר.

 

אנדורן שימשה בשנים 2011-2005 כמנכ"לית עמיתים, הגוף המנהל את קרנות הפנסיה הוותיקות, בהיקף נכסים של כ-160 מיליארד שקל. בין השקעותיה הבולטות של עמיתים: השקעה של 300 מיליון שקל בחברת דרך ארץ, זכיינית חוצה ישראל, והשקעה של 350 מיליון שקל בחברת בזק.

 

קודם למינויה למנכ"לית עמיתים שימשה אנדורן משנה לממונה על התקציבים במשרד האוצר. ההערכה הרווחת היתה שאנדורן תמשיך למשרה ממשלתית או לחברה ריאלית, ולא לתעשיית ההון סיכון.

 

בעקבות מינויה מסרה אנדורן: "כבר כיום פלנוס הינה הקרן המובילה במתן אשראי חוץ בנקאי. אני צופה כי בעתיד המימון האלטרנטיבי אשר פלנוס מציעה יהפוך לאטרקטיבי עבור מגוון רחב יותר של חברות וכי מעמדה של הקרן כשחקן מוביל יתחזק עוד יותר, ושמחה להצטרף לצוות המוביל אותה".

 

רותי שמחה, מנהלת ומייסדת קרן פלנוס, מסרה: "מאז קום הקרן מגוון העסקאות שביצענו, כמו גם היקפן, הלך והאמיר מדי שנה וכעת נדרשת הרחבת שדרת הניהול. יעל מביאה עמה ניסיון ניהולי וניסיון פיננסי עשיר, אשר משלים את ניסיונם של השותפים".  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x