$
פרסום ושיווק

כפי שנחשף ב"כלכליסט": ערוץ 10 יזכה לארכה של שנה - ולא ייסגר בסוף ינואר

היועמ"ש פרסם חוות דעת לפיה הוא אינו מתנגד להארכת זיכיון השידורים של ערוץ 10 בשנה נוספת. הפתרון נולד לאחר שבשבוע שעבר הורה ראש הממשלה למשרד המשפטים למצוא מוצא שימנע את סגירת הערוץ בשל אי תשלום חובותיו למדינה

שלי פריצקר 09:4722.01.12

מסתמן פתרון להמשך פעילותו של ערוץ 10: היועץ המשפטי מכשיר את הדרך לשנת זיכיון נוספת, לאחר שהמשנה ליועמ"ש, העו"ד אבי ליכט, קבע בחוות דעת שפרסם היום כי ניתן להאריך את הזיכיון של ערוץ 10 בשנה, זאת למרות שלא שילם את חובותיו למדינה בהיקף 60 מיליון שקל. חוות הדעת הזו צפויה

להגיע ביום שני למועצת הרשות השנייה שתתכנס לדון בעניין ערוץ 10, וזו אמורה לאמץ אותה ולא להתנגד לה.

 

בחוות הדעת נטען, כי הבחינה המעמיקה צריכה להיעשות באם הערוץ זכאי לקבל רישיון. המשמעות מבחינת הערוץ היא שהוא לא ייסגר ב־27 בינואר, תום תקופת הזיכיון, וחוות הדעת תקנה לו זמן להסדיר את החובות שלו למדינה או לגייס משקיע. יש לציין כי ערוץ 10 הגיש ב־1 בינואר בקשה לרישיון, אך כרגע אינו זכאי לקבלו שכן לא שילם חובות.

 

"לא נעלמו מעיני התבטאויות שונות של חברי כנסת ונציגי ממשלה במהלך הליכי החקיקה שמהן ניתן ללמוד שייתכן שחלק מחברי הכנסת ונציגי הממשלה תמכו בפרשנות אחרת”, נכתב בחוות הדעת "אולם בסופו של יום מעת שהחוק יצא לאוויר העולם יש לו חיות וקיום עצמאיים, ורק הכתוב בו והמטרה שאותה הוא משרת הם מורי הדרך להבנתו". עוד נכתב, "קיים קושי עקרוני בכך שערוץ שאמור להיות עצמאי ובלתי תלוי פונה ונזקק פעם אחר פעם לעזרתן של הכנסת והממשלה כדי לחלצו ממצוקותיו".

 

כזכור, בשבוע שחלף הורה ראש הממשלה לשר המשפטים למצוא פתרון שימנע את סגירת הערוץ בשל אי־תשלום חובותיו למדינה בהיקף 60 מיליון שקל. כעת כאמור פועל שר המשפטים בהמשך לחוות הדעת.

 

בתוך כך, ועדת הכלכלה צפויה לדון ביום רביעי הקרוב בהצעת החוק של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) הנוגעת לחברת החדשות של ערוץ 2, שלפיה רשת וקשת יוכלו להמשיך ולהחזיק בחברה במשותף לתקופה מוגבלת גם אם רק אחת מהן תצא לרישיון.

 

כיום על פי החוק השתיים יכולות להחזיק בחברה במשותף שלוש שנים ממועד המעבר של השתיים לרישיון. ההצעה תידון במסגרת הדיונים בחוק להרחבת מערך השידורים עידן פלוס.

 

רשת, אשר הכריזה כי תישאר בערוץ 2 עד תום תקופת הזיכיון ב־2015, מתנגדת להצעה.

 

מה שיכריע עבור קשת במידה רבה את ההחלטה אם לצאת לרשיון באפיק אחר שאינו 22, הוא שהיא שתוכל להחזיק בחברת חדשות ערוץ 2.

 

גם אם ההצעה תתקבל יש לבצע שינוי חקיקה נוסף הנוגע למועד הגשת הבקשה לרישיון. מועד זה נקבע ל־1 בינואר, שנה לפני קבלת הרישיון. לכן, ועדת הכלכלה אמורה להכריע בעניין הזה ולקבוע כי יש להאריך רטרואקטיבית את מועד הגשת הבקשה לרישיונות בשלושה חודשים.

 

מערוץ 10 נמסר: "לאחר שהערוץ עמד בכל מחויבויותיו ואף השלים מחויבויות עבר, כפי שמציינים דו"חות הרשות השנייה, נברך על כל פתרון שיאפשר את המשך פעילות הערוץ ומימוש רפורמת הרישיונות. הארכה של הזיכיון עד למועד תחילת הרישיונות, כפי שנקבע בחוק, היא צעד ראשון בכיוון".

 

ממשרד המשפטים נמסר כי: "לא נוכל להתייחס עד שחוות הדעת תופץ". מהרשות השנייה נמסר: "אם תתקבל חוות דעת ממשרד המשפטים, מועצת הרשות תדון בה במסגרת השימוע".

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x