שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המזרח התיכון

דיווח: אחמדינג'אד מאשים את בנו של חמינאי במעילה של 1.6 מיליארד יורו

עפ"י הדיווח, מוג'תבה חמינאי נוהג לגזור קופונים מכל עסקה גדולה במשק האיראני, ובכלל זה עסקאות תשתית שנחתמו בשנים האחרונות עם חברות מסין

דורון פסקין 22:2115.01.12

המתיחות בצמרת האיראנית בין מחנה הנשיא מחמוד אחמדינג'אד לבין המנהיג הרוחני עלי חמינאי הולכת ומחריפה. אתר באיראן טוען כי הנשיא אחמדינג'אד אמר למקורביו כי בנו של המנהיג הרוחני, מוג'תבה חמינאי, מעל בכספי המדינה ב-1.6 מיליארד יורו.

 

מוג'תבה חמינאי ידוע כאחד מאנשי
העסקים המשפיעים והמושחתים ביותר באיראן. הציטוטים הללו מפי חמינאי מצטרפים לדיווחים שמקורם במודיעין הצרפתי ולפיהם באחרונה מוג'תבה חמינאי משך כספים השייכים לו מבנקים בחו"ל.

 

אחמדינג'אד העלה את נושא המעילה של חמינאי ג'וניור לאחר שבכירים איראנים הטיחו בפניו כי ראש לשכתו מעורב במעילה בשווי של 2 מיליארד דולר. בתגובה, כך מדווח אתר איראני, הצהיר הנשיא כי בידיו מסמכים המוכיחים שבנו של חמינאי מעל בכספים אף הוא וכי אם תיפתח חקירה בנושא השחיתות הוא דורש גם את חקירת הבן.

 

עפ"י מסמכים שפורסמו ע"י האופוזיציה באיראן במהלך 2011, צבר הבן של המנהיג הרוחני בשנים האחרונות הון אדיר הנאמד בכ-3 מיליארד דולר, רובם הופקדו בבנקים מחוץ לאיראן. לפי הטענות, מוג'תבה נוהג לגזור קופונים לכיסו מכל עסקה גדולה במשק האיראני, ובכלל זה עסקאות תשתית שנחתמו בשנים האחרונות עם חברות מסין. שמו של מוג'תבה חמינאי נקשר גם כמי שעומד מאחורי ההוראות לדיכוי אלים של המהומות באיראן בשנת 2009 ואף כמי שמועמד לרשת בבוא העת את אביו.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x