שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - ניסיון שני: אפריקה תעשיות תגיש הצעת רכש למניות נגב

המחיר בהצעה הצפויה למניית נגב - 23 שקל - גבוה ב־20% מהמחיר שהציעה החברה־האם ב־2010 ומשקף פרמיה של 6% על מחיר השוק

שניר הנדלר 06:5115.01.12

יותר משנה לאחר שהצעת הרכש שהגישה אפריקה תעשיות למניות החברה־הבת (90%) נגב קרמיקה לא נענתה, אפריקה שוב תנסה למחוק את נגב מהמסחר בבורסה בתל אביב ולהפוך אותה לחברה פרטית. ל"כלכליסט" נודע כי אפריקה תעשיות תגיש בימים הקרובים הצעת רכש ליתרת מניות נגב שבידי הציבור במחיר של 23 שקל — פרמיה של 6% על מחיר מניית נגב עם נעילת המסחר ביום חמישי האחרון.

 

בימים האחרונים גיששה אפריקה תעשיות עם גופים מוסדיים המחזיקים במניות נגב ובדקה האם ייענו למהלך של הצעת הרכש.

 

המחיר הצפוי בהצעת הרכש החדשה דומה למחיר שבו רכשה אפריקה תעשיות במרץ האחרון את מניות נגב קרמיקה שהחזיקה חברת הביטוח מנורה. מחיר דומה שילמה אפריקה תעשיות ביוני האחרון גם לחברת הביטוח הראל עבור מניות נגב שהיו ברשותה.

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

זהו כאמור הניסיון השני למחוק את נגב קרמיקה מהמסחר. בנובמבר 2010 הגישה אפריקה תעשיות הצעת רכש ל־25.3% ממניות נגב שבידי הציבור, אלא שאז הצעת הרכש נעשתה במחיר של 18.32 שקל - מחיר הנמוך ב־20% ממחיר המניה בהצעת הרכש הנוכחית, שלא שיקף פרמיה כלשהי על המחיר שבו נסחרה מניית נגב ביום הצעת הרכש. מהלך זה לא צלח, והצעת הרכש לא נענתה.

 

גם במקרה שבו אפריקה תעשיות תזכה לסירוב מצד חלק מבעלי המניות, היא ככל הנראה תרכוש מידי הציבור את המניות של המחזיקים שכן נענו להצעת הרכש. זאת, כיוון שגם אם 5.1% מהציבור ייענה להצעת הרכש, היא תגיע לאחזקה של 95.1% ממניות נגב, כך שהיא תוכל לרכוש את יתרת המניות בהצעת רכש כפויה ליתרת המניות שבידי הציבור.

 

אם ייענו בעלי המניות של נגב קרמיקה להצעת הרכש, תיסלל הדרך למחוק אותה מהמסחר בבורסה מאחר שלחברה אין איגרות חוב סחירות, כך שלמעט המניות אין לה נכסים סחירים נוספים.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x