$
בורסת ת"א

הסתדר באזרחות: תכירו את הג'וב החדש של גבי אשכנזי

הרמטכ"ל לשעבר מונה ליו"ר חברת חיפושי הנפט והגז שמן. במסגרת הסכם, עבור 75% משנה יקבל אשכנזי שכר חודשי של 100 אלף שקל ואופציות ל-3% ממניות החברה. הרמטכ"ל לשעבר יעניק בתמורה לשכרו סיוע וייעוץ בתחומים אסטרטגיים וזיהוי הזדמנויות עסקיות בתחום חיפושי הנפט והגז

שי סלינס 13:2606.11.11

עובר לעסקים. הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מונה ליו"ר הדירקטוריון של חברת חיפושי הגז והנפט "שמן", המחפשת נפט וגז במאגר "שמן" (לשעבר "מד אשדוד" הנמצא מול חופי העיר). הדברים נודעו מתשקיף שפירסמה היום (א') החברה.

 

על-פי הסכם אשכנזי יעניק לחברה סיוע וייעוץ בתחומים אסטרטגיים, בין היתר בהשתתפות פעילה בהשלמת הגיוס ההון של החברה (עוד פרטים על הגיוס בהמשך), בתכנון אסטרטגי וזיהוי הזדמנויות עסקיות בתחום חיפושי הנפט והגז והפקתם עבור החברה. כמו כן אשכנזי ייצג את החברה מול רשויות ממשלתיות ומול משקיעיה, כל זאת בהיקף משרה של 75%. עוד נקבע בהסכם כי מינוי דירקטורים לדירקטוריון החברה ייעשה לאחר התייעצות איתו.

 

מסגרת ההסכם, שמשכה 3 שנים, ייהנה אשכנזי משכר של 100 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ בנוסף להחזר מלא עבור עלות ליסינג תפעולי מלא של רכב וכן תחזיר ליועץ החזר מלא עבור הוצאות רגילות וסבירות, עד סך של עשרת אלפים שקלים, אשר יהיו לאשכנזי במילוי תפקידו כיו"ר הדירקטוריון (כגון נסיעות, לינה ואש"ל). בנוסף תעמיד החברה לרשות אשכנזי טלפון סלולרי ותישא בכל עלויותיו בארץ ובחו"ל וכן תישא בהוצאות הטיסה של אשכנזי במחלקת עסקים ובהוצאות הלינה שלו בבתי מלון מדרגה של 4 כוכבים ומעלה.

 

עוד עולה כי החברה תקצה לאשכנזי כתבי אופציה לא סחירים לרכוש מהחברה שעם מימושם יהוו 3% ממניות החברה. האופציות שניתנו לאשכנזי הם במחיר מימוש של 37.5 שקל למניה, מחיר זהה למחיר בו ביצעה חברת שמן את גיוס ההון האחרון שלה ממשקיעים פרטיים.

 

הנפקה ראשונה לציבור

 

בהקצאה פרטית של מניות החברה שנעשתה בחודש אוגוסט 2011 נקבע המחיר למניה על סך של 37.5 שקל, כאשר בתשקיף שפורסם היום עולה כי החברה רוצה לגייס מינימום 100 מיליון שקל נטו לצורך הקידוח.

 

עוד עולה מהתשקיף כי בין בעלי העניין המחזיקים בניירות הערך של החברה ניתן למצוא את ACC של חיים ליבוביץ' (עם שיעור החזקה של 41.2% בדילול מלא), חיים שיף (2.69%) המכהן כסגן יו"ר הדירקטוריון, ג'קי בן זקן (11.19%), אברהם נניקשווילי (11.23%), מנופים פיננסים (22.39%) ויוסי לוי מנכ"ל ישראמקו לשעבר שימלא תפקיד דומה בחברה (3%). בנוסף ניתן למצוא בין בעלי העניין את את רעיה שטראוס בן דרור, דני רימוני ואלי ברקת אולם עם אחוזי החזקה נמוכים יותר.

 

מנופים פיננסים ביצעה לפני כחצי שנה גיוס הון בהיקף של 176 מיליון שקל וזאת לפי שווי ל"שמן" של 1.8 מיליארד שקל ל"שמן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x