$
פרסום ושיווק

NMC יונייטד סיכמה את רכישת טלעד

החברה רוכשת את זכיינית ערוץ 2 לשעבר מידי בעלי החברה ביניהם משה גאון, עוזי פלד ורוברט פקטור. העיסקה מוערכת ב-16 מיליון שקלים

שלי פריצקר 12:3630.10.11

חברת NMC יונייטד, הודיעה היום על סיכום לרכישת חברת טלעד העיסקה מוערכת ב-16 מיליון שקלים. טלעד היא חברה פרטית, בעל השליטה בה הוא משה גאון המכהן כיו"ר החברה ומחזיק בה בנפרד מגאון אחזקות. היא כוללת קבוצה גדולה של שותפים עליה נמנים בין השאר עוזי פלד ורוברט פקטור.

 

טלעד

הוקמה ב-1973 על ידי עוזי פלד כחברת הפקות. ב-1993 קיבלה החברה זיכיון להפעלת ערוץ 2 וחלקה את אפיק 22 עם רשת וקשת עד לשנת 2005, אז הפסידה במכרז לתקופה זיכיון שנייה בערוץ. טלעד עוסקת כיום בייצוג ערוצים זרים בישראל ובהם ערוץ !E, ערוץ ביוגרפיה (bio), ערוץ MGM, HD-MGM, ערוץ ההיסטוריה וערוץ ההיסטוריה HD , בנוסף לשלושה ערוצי MGM בינלאומיים המופצים ללמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם.

בנוסף היא מחזיקה בארכיון תוכניות ששידרה בעבר בערוץ 2 כמו החרצופים, החמישייה הקאמרית, עובדה עם אילנה דיין ופלורנטין.

 

NMC יונייטד היא חברה בת של ענקית הסרטים יונייטד קינג הנמצאת בבעלות משה וליאון אדרי ומחזיקה במתחמי הסינמה סיטי וחברת הפצה והפקת סרטים. פנינה אדרי מנכ"ל NMC יונייטד: "עולם הטלוויזיה וההפקה מתחבר באופן טבעי לעולמות התוכן בהם אנו עוסקים כיום, ומהווה המשך ישיר למדיניות הקבוצה להתפרש על פני אמצעי המדיה השונים בתחום הבידור והתקשורת".

 

משה גאון הוסיף כי "טלעד הינה חברה פרטית רווחית וטובה בעלת מוניטין ועשייה ארוכת שנים של טלוויזיה בישראל. ההחלטה על מכירתה נעשית ברגשות מעורבים, מתוך הסתכלות לעתיד על טובת החברה, ההנהלה והעובדים, שיהיה לה נכון לאור מגמות השוק, להיות חלק מקבוצה שממוקדת בעשייתה בתחומי הפנאי והבילוי.

 

"משפחת אדרי היא גורם מוכר ומוערך בענף המדיה בישראל, עם אחזקות ופעילות ענפה בתחומי הקולנוע והמוזיקה. דירקטוריון החברה אישר את המכירה להם פה אחד מתוך מספר הצעות שקיבלנו, מתוך אמונה שהחיבור שלהם עם טלעד יסייע לחברה להתרחב ולהצליח".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x