שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

גם באמריקה: בעלת השכר הגבוה ביותר מרוויחה חצי ממקבילה הגברי

לפי "פורצ'ן", צפרא כץ , הישראלית לשעבר העומדת בראש אורקל הכניסה ב-2010 כ-42 מיליון דולר בעוד פיליפ דאומן, הגבר בעל השכר הגבוה במדינה, הכניס כ-84.5 מיליון דולר

רעות מרים כהן 14:1905.10.11
צפרא כץ, הישראלית לשעבר העומדת בראש תאגיד אורקל העולמי, היא האישה עם השכר הגבוה ביותר בארה"ב – כך פרסם מגזין "פורצ'ן" האמריקאי. כץ קיבלה ב-2010 כ-42 מיליון דולר על תפקידה כנשיאה ומנהלת הכספים הראשית של החברה.

 

כץ, אשר דורגה בעבר כאחת הנשים החזקות בארה"ב על

ידי המגזין "פורבס", נולדה בחולון ועברה בילדותה עם משפחתה לארה"ב. היא החלה את דרכה בתפקידי מפתח בבנקאות העולמית, ואף מונתה ב-2008 לכהונה בת 3 שנים בדירקטוריון בנק ההשקעות HSBC. כץ הגיעה לאורקל ב-1999, ויחד עם לארי אליסון, מנכ"ל החברה שבעצמו קיבל שכר של כ-77.5 מיליון דולר בשנה האחרונה, שינתה את פניה לחלוטין. "כאשר הגעתי לחברה היא היתה חברה בינלאומית עם הרבה פעילויות שאינן תואמות אחת את השנייה, עם מערכות כספים שונות ומערכות משאבי אנוש שונות. הדבר הראשון שעשינו היה להפוך את החברה לגלובלית, בעלת שפה אחידה בכל הרמות - צעד שהפך אותה ליחידה המסוגלת לרכוש חברות ולהטמיע אותן במהירות רבה". 

 

משכורתה של כץ אמנם מכובדת, אך נראה כי גם בפסגת המשכורות האמריקאית ניכר חוסר שוויון בוטה בין נשים לגברים. מקבילה הגברי של כץ, הגבר בעל השכר הגבוהה ביותר בארה"ב, הוא פיליפ דאומן – נשיא ומנכ"ל ויאקום. דאומן הכניס ב-2010 כ-84.5 מיליון דולר – בדיוק פי שניים מהכנסתה של כץ.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x