$
פרסום ושיווק

הזעזועים בערוץ 10 נמשכים: התפטרה רותי יובל, עורכת מהדורת שישי "השבוע"

אתמול התפטר מנכ"ל חברת החדשות ראודור בנזימן מתפקידו בשל החלטת הערוץ להתנצל על פרטים בכתבת פרופיל ששודרה על שלדון אדלסון בתחילת השנה ב"השבוע"

שלי פריצקר 13:0008.09.11

הזעזועים בחדשות 10 ממשיכים: עורכת מהדורת שישי "השבוע" של הערוץ רותי יובל הודיעה על התפטרותה בעקבות הכוונה לשדר מחר את ההתנצלות בתוכניתה.

 

אתמול הודיע מנכ"ל חברת החדשות ראודור בנזימן לדירקטוריון החברה כי הוא מתפטר מתפקידו בשל החלטת הערוץ להתנצל על פרטים בכתבת

פרופיל ששודרה על שלדון אדלסון בתחילת השנה ב"השבוע".

 

יובל הצטרפה לחדשות 10 לפני כשנתיים כעורכת מהדורת שישי. קודם לכן היתה עורכת מעריב עם דורון גלעזר ולפני כן היתה עורכת "אולפן שישי" של חדשות 2.

 

מחדשות 10 אישרו כי יובל הודיעה על עזיבתה.

 

בהמשך לדברים קרא היום (ה') ח"כ ד"ר נחמן שי שכיהן בעבר כמנכ"ל הרשות השנייה לבדוק לעומק את ההתנהלות שהביאה להתפטרותו של המנכ"ל והעורך הראשי בחדשות 10, ראודור בנזימן.

 

במכתב ששלח למנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה, כתב ח"כ ד"ר נחמן שי בין היתר כי "מהמידע שהגיע לתקשורת, התברר כי על בנזימן נכפה לפרסם התנצלות על כתבה ששודרה בערוץ. מאחר שסירב, לא נותרה לו ברירה אלא להתפטר. מאחר שמדובר בתפקיד ציבורי רגיש אשר חוק הרשות השנייה מעניק לו הגנה מיוחדת, הן באשר למינויו והן ובאשר לפיטוריו, אני מבקש כי תיכנס מיד לעומק סוגיה זו ותבדוק אותה. ממילא יובן כי אחד האיסורים בחוק הרשות השנייה הוא התערבות של בעלי מניות בערוץ 10 בענייני חברת החדשות".

 

אמש התפטר גם אלי אלאלוף, מנכ"ל קרן רש"י המכהן כנציג ציבור בדירקטוריון חדשות 10 בעקבות הבחירה באיש העסקים יורם שכטר ליו"ר הדירקטוריון שלדבריו נעשתה בחופזה. מוקדם יותר טען בגלי צה"ל כי "נציגי הציבור שבחרה הרשות השנייה לדירקטוריון חברת החדשות הינם אנשים שמתאימים לבעלי המניות בערוץ 10 רון לאודר. השליטה בערוץ היא בידי לאודר שהינו היחיד מבין בעלי המניות שמזרים כסף לערוץ".

 

יו"ר הרשות השנייה אילן אבישר אמר בתגובה לדברים כי "הטענה שמונו לדירקטוריון חדשות 10 אנשים של רון לאודר היא מופרכת".

 

דוברו של לאודר סרב להגיב.

 

הרשות השנייה: שימוע לראשי הערוץ ביום שני

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "מינוי הדירקטורים ובחירת יו"ר דירקטוריון 10 אינם קשורים לעניין התפטרות מנכ"ל חדשות 10.

 

"בחירת נציגי הציבור לדירקטוריון נעשתה על פי כל כללי הכשירות הנדרשים והליך מקצועי ונבחרו נציגים ראויים שיוכלו לקדם את חברת החדשות ובעיקר להבטיח את עצמאותה התקשורתית והעריכתית ואת התנהלותה המקצועית.

 

"יש לאפשר לדירקטוריון 10 וליו"ר הנכנס למלא את תפקידם ובשלב ראשון ומהיר ללמוד את השתלשלות האירועים והסיבות להתפטרותו של מר ריאודור בנזימן ולבחון אם חלילה נפגעה עצמאות חברת החדשות.

 

"לנוכח חשיבות העניין ומשמעותו הציבורית והרגולטורית, יזומנו לשימוע נרחב יושבי הראש והמנכ"לים של ערוץ 10 וחדשות 10 בפני מועצת הרשות השנייה והנהלתה ביום ב' הקרוב.

 

"עד אז יש לאפשר, כאמור, לדירקטוריון חדשות 10 לבדוק את הנושא לעומק והציג את מסקנותיו לרשות השנייה".

 

בתוך כך, גיא זוהר מגיש "השבוע" יגיש מחר כרגיל את המהדורה אך ככל הנראה לאחר מכן יצא לחופשה לחשוב על המשך דרכו. מחדשות 10 אישרו את הדברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x