$
בשולי החדשות

ג'נרל מוטורס עברה את טויוטה כיצרנית הרכב הגדולה בעולם

מכירות ג'נרל מוטורס עלו ב-8.9% ל-4.536 מיליון יחידות במחצית הראשונה של השנה. פולקסווגן עברה למקום השני עם 4.13 מיליון יחידות וטויוטה שנמצאת במקום השני מכרה 3.71 מיליון יחידות כולל מותג היוקרה לקסוס

בלומברג 09:5905.08.11

ג'נרל מוטורס מכרה יותר מכוניות מאשר חברת טויוטה ברחבי העולם במחצית השנה הראשונה, והפכה ליצרנית הרכב הגדולה בעולם, לאחר שרעידת האדמה במרץ שיבשה את הייצור ביפן.

 

מכירות ג'נרל מוטורס עלו ב-8.9% ל-4.536 מיליון יחידות במחצית השנה שהסתיימה ב-30 ביוני, הודיעה אתמול

החברה. לשם השוואה, פולקסווגן שבמקום השני מכרה 4.13 מיליון יחידות, וטויוטה מכרה 3.71 מיליון יחידות, כולל מותג היוקרה לקסוס ומכוניות של השותפות דייהטסו מוטור והינו מוטורס.

 

התפוקה של טויוטה צנחה ב-23% ל-3.37 מיליון יחידות במחצית הראשונה של השנה, עקב הקפאת הייצור בעקבות רעידת האדמה במרץ והצונאמי שהכה בעקבותיה. טויוטה צופה להיכנס לשלב התאוששות בייצור בספטמבר, חודש מוקדם יותר מההערכות הקודמות, הודיעה החברה ב-2 באוגוסט.

 

"גם אם הייצור של טויוטה יתאושש, יידרשו כמה חודשים נוספים להתאוששות במכירות", כיוון שדרוש זמן למשלוח המכוניות לסוכנויות הרכב, אמר טקשי מייאו, אנליסט בחברת הייעוץ קארנוראמה בטוקיו. "ייתכן שהמכירות של טויוטה יהיו מאחורי פולקסווגן גם בשנה המלאה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x