$
מיסוי

בעקבות חשיפת "כלכליסט": רשות המסים משהה את הפעילות עם נגה קינן

הרשות הודיעה כי הפסיקה את שיתופי הפעולה שלה עם פורום CFO של קינן עד להחלטת משרד המשפטים בנושא. הפורום: מדובר בארגון מקצועי

הדר קנה 07:0109.02.11

רשות המסים הפסיקה את שיתופי הפעולה שלה עם פורום CFO שבראשות נגה קינן עד להחלטת משרד המשפטים, שבוחן את הצגת הפורום כגוף וולונטרי בשעה שהוא למעשה גוף פרטי הפועל למטרת רווח, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בדיקת משרד המשפטים באה בעקבות כתבת תחקיר של שי אספריל שהתפרסמה ב"מוסף כלכליסט" בסוף חודש ינואר. בעקבות הבדיקה צפוי המשרד להעביר הנחיות לגבי שיתופי הפעולה שמקיימים זה שנים גופים ממשלתיים כרשות המסים עם הפורום, ובמסגרתם מזמינים את קינן להשתתף באירועים רשמיים ולהביע את דעתה בעניינים מקצועיים.

 

מהתחקיר עלה כי קינן, יו"ר פורום CFO (פורום מנהלי כספים ראשיים), מתנהלת כדמות ציבורית ומציגה עצמה כמנהיגת איגוד מקצועי שפועל למען המשק. זאת, כשבפועל היא גם בעליו של הפורום, שהוא למעשה חברה פרטית בע"מ ש־100% ממניותיו בבעלותה.

 

בנוסף, נטען כי התנהלות זו מטעה לעתים קרובות מנהלי כספים, בכירים במשק, חברות ובנקים נותני חסויות, אישי ציבור ופקידי ממשל שעובדים עם פורום CFO, ושחלקם סבורים כי מדובר בארגון ציבורי וולונטרי.

 

באופן זה היו נציגי החברה הפרטית של קינן חברים בוועדה לבחינת מדיניות התקינה החשבונאית הבינלאומית (IFRS) שהקימה רשות המסים ב־2005, לצד אנשי הרשות ונציגים מלשכת יועצי המס (עמותה רשומה), לשכת עורכי הדין ומועצת רואי החשבון - גופים שהוקמו מכוח חוק ומפוקחים על ידי מבקר המדינה. קינן או נציגי הפורום שלה השתתפו גם בדיוני הרשות לקידום חקיקות, ובהן חוק החשבוניות המקוונות והתיקון לחוק עידוד השקעות הון.

 

מרשות המסים נמסר כי "בעקבות הפרסום ב'כלכליסט', שממנו עלה כביכול כי הפורום הנו גוף עסקי ולא ציבורי, ומאחר שמדובר בסוגיה רחבה של יחסי הגומלין של כלל גופי הממשלה עם הפורום, הוחלט ברשות לפנות למשרד המשפטים כדי לקבל הנחיות בנושא. עד לקבלת התייחסות משרד המשפטים לא ייערכו שיתופי פעולה עם הפורום".

 

פורום CFO: להתעלם מאיתנו לא יהיה בחזקת ממשל תקין

מפורום CFO נמסר: "פורום CFO הוא ארגון מקצועי המאגד יותר מ־600 סמנכ"לי כספים מהחברות המובילות במשק. לא יהיה זה בחזקת ממשל תקין להתעלם מעמדותיו של גוף המייצג מספר כה רב של חברות. לפורום היסטוריה ארוכה של עבודה משותפת עם כלל גופי הממשל, ובכלל זה משרד ראש הממשלה, רשות המסים, ועדות הכנסת ורשות ניירות ערך. אנו סמוכים ובטוחים כי ההנחיה המקצועית של משרד המשפטים ו/או נציבות שירות המדינה ו/או כל גורם אחר, לא תמנע מגופי ממשל לעבוד בשיתוף פעולה ולהתחשב בדעתן של החברות המובילות בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x