שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"ל טאואר: "נגיע להכנסות של מיליארד דולר"

לפי ראסל אלוונגר, טאואר צפויה לסיים את 2010 עם הכנסות של 500 מיליון דולר, ולהכפיל אותן בתוך חמש שנים; צפו בראיון בכלכליסט טיוי

ניר צליק 09:0707.02.11

ענף השבבים העולמי רשם צמיחה מרשימה של 30% בשנת 2010 לעומת השנה שעברה. טאואר סמיקונדקטור, יצרנית השבבים ממגדל העמק, נהנתה מהמגמה ואף יותר מכך.

 

הכנסות החברה, שטרם פרסמה את דו"חות הרבעון הרביעי, צפויות, על פי תחזיותיה, לחצות לראשונה את קו חצי מיליארד הדולרים, צמיחה של יותר ל־70% לעומת שנת 2009 - מעל לפי שניים מהצמיחה בשוק.

 


"זו היתה שנה מצוינת", אומר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר לקראת כנס היועצים ת"א־100 המשותף ל"כלכליסט" ולבית ההשקעות אקסלנס ומתקיים זו השנה השנייה ברציפות. "הובלנו את התעשייה בצמיחה, עם גידול של 70% בהכנסות ומעבר להכנסות של יותר מ־500 מיליון דולר ב־2010".

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לדברי אלוונגר, הצמיחה בענף השבבים בשנת 2011 צפויה להיות מתונה יותר. "תעשיית השבבים צפויה לצמוח ב־6%–7%, ואנחנו אמורים לצמוח בין 15% ל־18%".

 

אתם צופים שתגדילו השנה את כושר הייצור במפעלים שלכם?

"כן, בוודאות. אני חושב שרוב המשקיעים מודעים לזה שקיבלנו לאחרונה את המענק של מרכז ההשקעות הממשלתי, שאנחנו מבקשים כבר הרבה שנים. הכספים האלה מכוונים להמשך הרחבת יכולת הייצור שלנו פה בישראל. כרגע אנחנו מייצרים 33–35 אלף פרוסות סיליקון בחודש, תלוי בסוג השבבים שאנחנו מייצרים, ואנחנו רוצים להעלות את זה ל־45–50 אלף פרוסות".

 

אתה מרגיש שהטרנד של הטלפונים החכמים משפיע גם עליכם?

"טלפונים חכמים משתמשים בשבבים חוסכי אנרגיה, מגברים וספקי כוח, שהם תחומים חזקים שבהם אנחנו פועלים. זו הסיבה המרכזית שביצענו את רכישת חברת ג'אז, שיש לה עמדה טובה בתחום הזה. יש כיום דרישה גוברת לטלפון חכמים ולאייפדים. כמות השבבים מהסוג הזה שמשתמשים בהם הולכת וגדלה, ואנחנו בהחלט נהנים מהמגמה הזו".

 

איפה אתה רואה את טאואר בעוד חמש שנים?

"בעוד חמש שנים אני מאמין שנגיע להכנסות של יותר ממיליארד דולר בשנה. עם היקף הכנסות לפי המודל הזה, אנחנו אמורים להיות ברווח מנוכה מס (EBITDA) של 350 מיליון דולר ורווח מתואם של 200 מיליון דולר בערך".

 

במקביל לשיפור בעסקי החברה, טאואר השלימה במהלך השנה האחרונה תהליך מקיף של אירגון מחדש של חובותיה. החברה גייסה כ-100 מיליון דולר באג"ח בריבית של 7.8% שמועד הפרעון שלהן יחול בסוף 2015 ובסוף 2016. בנוסף, החברה הגיעה להסדר חוב עם בנק לאומי והפועלים, שבו נדחה החזר קרן של כ־160 מיליון דולר. בסוף 2010 חתמה החברה הסכם השקעה של כ־35 מיליון דולר נוספים מקרן יורקוויל, ממנה כבר גייסה כ־80 מיליון דולר, כאשר חלק מהכסף צפוי לשמש את החברה לרכישות או להגדלת נפח הפעילות במפעליה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x